سرمقاله

حکمرانی آب باید تغییر کند

محمدعلی وکیلی

هفتادمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین با وجود تداوم شیوع کرونا، به صورت حضوری و فیزیکی برگزار می‌شود. به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ددلاین، با وجود تداوم شیوع کرونا، متولیان جشنواره بین‌المللی فیلم برلین در تدارک برگزاری یک رویداد حضوری هستند. این رویداد از ۱۱ تا ۲۱ فوریه (۲۲ بهمن تا ۲ اسفند ۹۹) و در مقایسه با دوره‌های گذشته، به صورت محدود برگزار می‌شود.
ماریت ریزنبیک، مدیر اجرایی برلیناله، در روزهای پایانی هفته گذشته در یک مصاحبه تصویری با اسکرین برای اولین بار از محدود شدن فهرست فیلم‌های منتخب این دوره از جشنواره سینمایی برلین خبر داد.
به گفته وی، دو بخش اصلی و Encounters به روال سالهای قبل برگزار می‌شوند اما در برنامه بخش نسل جوان و پانوراما محدودیت‌هایی اعمال خواهد شد.
به منظور تبعیت از دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری اجتماعی، بلیط تماشای فیلم‌های منتخب فستیوال باید از قبل رزرو شود و ظرفیت سالن‌های نمایش بین ۴۵ تا ۵۰ درصد کاهش می‌یابد. با فروش حدود ۳۰۰ هزار بلیت و ۵۰۰ هزار ورودی در سال، برلیناله از بزرگترین حضور مردمی در میان جشنواره‌های سالانه فیلم برخوردار است. این جشنواره در سال ۱۹۵۱ آغاز به کار کرد و از آن زمان تاکنون هرساله بدون وقفه برگزار شده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام