سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

خانه سینما از تهیه‌کنندگان صنعت تصویر ایران خواستار توقف تولیدات از اول آذرماه شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی خانه سینما، در اطلاعیه منتشر شده از سوی این نهاد صنفی آمده است: «در روزگار نفس گیر و بحرانی کرونا، همه ما باید به سهم خویش در جلوگیری از شیوع این بیماری بکوشیم.
سینماگران همیشه با درک مسئولیت اجتماعی خویش در موقعیت‌های گوناگون در میدان همراهی و همدلی حضوری موثر و مفید داشته‌اند.
امروزه اما از سویی دیگر، نگرانی جدی همه دلسوزان و فعالان به تولیدات صنعت تصویر کشور جلب شده است.
ما می‌دانیم عرصه تولید، عرصه کوشش و خلاقیت است و ثابت کرده‌ایم در هیچ یک از بحران‌ها زنجیره تولید و عرضه به مخاطبان را قطع نکردهایم، هم اکنون اما از همه همکاران به ویژه تهیه‌کنندگان صبور صنعت تصویر ایران می‌خواهیم از امروز اول آذرماه و در همراهی با اطلاعیه جدید ستاد ملی کرونا تولیدات خود را متوقف کنند تا ضمن عمل به مسئولیت اجتماعی خویش، سلامتی همکاران عزیزمان به مخاطره نیافتد.
بدیهی است باتوجه به ماده «فورس ماژور» در قراردادهای فی‌مابین رعایت حقوق طرفین الزامی است.»
مدتی قبل درپی افزایش آمار مبتلایان به کرونا، درگیری چند بازیگر سرشناس سینما و نیز در پی درگذشت کریم اکبری مبارکه براثر کرونا که مشغول بازی در یک سریال بود، نگرانی‌هایی درباره ادامه فعالیت‌ پروژه‌های تصویری مطرح شد. در این راستا فاطمه معتمدآریا در نامه‌ای به فرمانده عملیات مدیریت بحران کرونا در تهران تاکید کرد که باید اقدامی جدی انجام شود تا جان هنرمند دیگری در حین انجام کار گرفته نشده است.
براین اساس، زالی در نامه‌ای به وزیر فرهنگ و رییس سازمان صدا و سیما خواستار تعطیلی دو هفته‌ای این پروژه‌ها شد ولی بلافاصله وزیر بهداشت بر تولید فیلم‌ها و سریال‌ها تاکید کرد.
حال همزمان با آغاز محدودیت مشاغل در تهران خانه سینما از تهیه‌کننده‌ها درخواست همراهی با ستاد ملی کرونا را برای متوقف کردن پروژه‌های تصویربرداری اعلام کرده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام