سرمقاله

پیش‌زمینه رسیدن به زنجیره ارزش تولید جهانی

پیمان مولوی

معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: چهره‌های مردمی اهدای خون را در شبکه‌های اجتماعی ترویج کنند.
به گزارش ایرنا از اداره کل انتقال خون استان تهران، ایرج حریرچی با بیان اینکه سالانه مردم در فصل سرما کمتر برای اهدای خون مراجعه می‌کنند، افزود: امسال که با همه‌گیری کرونا مواجه شدیم، عده‌ای مبتلا شده‌اند و عده دیگری از ابتلا می‌ترسند و به درستی تردد خود را کم کرده‌اند و سبب شده است که آمار اهدای خون به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.
وی ادامه داد: در زمینه اهدای پلاسمای کووید ۱۹ نیز تنها تعداد معدودی از شفا یافتگان اقدام کرده‌اند در حالی که این پلاسما به درمان بیماران کمک مهمی می‌کند و از همین جا می خواهم به مردم بگویم، اهدای خون هم برای سلامتی شما هم برای سلامتی جامعه مفید است. اهداکننده خون باشید و این کار را به عنوان یک نذر در نظر بگیرید تا علاوه بر کمک به همنوع و سلامتی خودتان کاری خداپسندانه انجام داده باشید و سلامتی معنوی به دست آورید.
حریرچی همچنین از مسئولان، هنرمندان و ورزشکاران و هر فردی که از احترام، موقعیت و اعتباری در میان مردم برخوردار است خواست تا اقدام عملی کنند و برای ترویج فرهنگ اهدای خون تصویر اهدای خون خود و پیام‌هایشان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند تا مردم بیشتری برای اهدای خون اقدام کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام