سرمقاله

حکمرانی آب باید تغییر کند

محمدعلی وکیلی

مجلس خبرگان رهبری ضمن دعوت عموم مردم برای حضور پرشور در انتخابات ۲۸ خرداد تاکید کرد: حضور آگاهانه در انتخابات و انتخاب هوشمندانه از سوی آحاد مردم، علاج دردهای مزمن کشور است.
به گزارش ایرنا، در بیانیه مجلس خبرگان رهبری که به مناسبت برگزاری سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری، ششمین انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای مجلس خبرگان رهبری صادر شد، آمده است: ۲۸ خردادماه، روز عمل به وصیت موکد بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است که پیوسته بر شرکت در انتخابات سفارش می‌کردند و آن را وظیفه شرعی آحاد ملت می‌دانستند.
در ادامه این بیانیه آمده است: با توجه به اینکه انتخابات در نظام اسلامی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، همه باید نسبت به آن که سرنوشت کشور را می‌سازد، حساس باشند و برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن، تلاش کنند.
مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: تردیدی نیست که انتخابات، نماد مشارکت ملی مردم در سرنوشت خود و فرصتی کم نظیر برای رقم زدن آینده ای بهتر برای کشور عزیزمان ایران است. حال که آزمون تاریخی دیگری در پیش روی ملت فهیم ما قرار دارد، «مشارکت حداکثری» و حضور هرچه بیشتر مردم در پای صندوقهای رای، جلوه ای دیگر از استحکام پایه های مردمی نظام مقدس جمهوری اسلامی و نمودی دیگر از مسئولیت شناسی و تعهد ایرانی - اسلامی مردم به نمایش خواهد گذارد و با انتخاب فردی «شایسته» به کمال خواهد رسید.
در ادامه این بیانیه آمده است: از آنجا که حضور آگاهانه در انتخابات و انتخاب هوشمندانه از سوی آحاد مردم، علاج دردهای مزمن کشور است، مجلس خبرگان رهبری از عموم مردم شریف و گروههای سیاسی، دعوت می کند که ضمن مشارکت در عرصه انتخابات، فردی دین باور، انقلابی و توانمند که بتواند با استفاده از ظرفیت های داخلی و بکارگیری نیروهای متعهد و متخصص، کشورمان را به پیش ببرد برای ریاست جمهوری و افرادی لایق، دردآشنا و مسوولیت شناس را برای شوراهای اسلامی شهر و روستا و علمای در طراز انقلاب اسلامی را در حوزه‌هایی که انتخابات میاندوره ای مجلس خبرگان در آنجا برگزار می‌شود برای عضویت در این مجلس با عظمت برگزینند.
مجلس خبرگان رهبری در پایان تاکید کرد: بی شک حضور پرصلابت مردم در انتخابات علاوه بر اینکه حق قانونی آحاد جامعه است به معنای حمایت از آرمانهای امام راحل عظیم‌الشان، پاسداشت خون شهیدان و لبیک به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) مبنی بر دعوت به «حضور حداکثری» در دفاع از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز هست و مسئولیت دولتمردان را در خدمت خالصانه به این ملت فداکار مضاعف می‌نماید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام