سرمقاله

پیش‌زمینه رسیدن به زنجیره ارزش تولید جهانی

پیمان مولوی

استاندار خراسان رضوی گفت: در زمان برگزاری انتخابات و با توجه به شرایط کرونایی، باید به سلامت مردم توجه ویژه‌ای شود و دستورالعمل‌های بهداشتی به همراه فاصله‌گذاری اجتماعی هم به نحو مطلوب رعایت شود.
به گزارش استانداری خراسان رضوی، محمدصادق معتمدیان در جلسه ستاد انتخابات استان با بیان اینکه اجرای مُرّ قانون باید در دستور کار همه قرار گیرد هشدار داد: فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استان به هیچ وجه نباید از نامزدهای انتخاباتی حمایت و جانبداری کنند.
وی ادامه داد: فرمانداران، بخشداران و اعضای ستاد انتخابات استان تاکنون، فرآیندهای ۲۵ گانه اجرایی ستاد انتخابات کشور را در همه مراحل انجام‌ داده‌اند.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به حساسیت برگزاری انتخابات در دوره کنونی گفت:با توجه به این که سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود انتظار می‌رود کمترین مشکل را در حوزه‌های اجرایی داشته باشیم.
معتمدیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مقوله امنیت در انتخابات افزود: امنیت در انتخابات یک مساله مهم و جدی است لذا به همین منظور، اطلس امنیتی استان از ماه‌ها قبل طراحی شده است و امور بر اساس آن در حال اجراست.
وی با بیان این که همواره تهدیداتی در حوزه‌های مختلف سخت و نرم وجود دارد اضافه کرد: در این ایام دشمنان کوردل تلاش می‌کنند تا از این فرصت علیه منافع جمهوری اسلامی ایران استفاده کنند که در این راستا تدابیر ویژه‌ای برقرار خواهد بود.
استاندار خراسان رضوی بر لزوم استفاده از همه ظرفیت‌ها برای مشارکت پرشور در انتخابات تاکید کرد و گفت: نشریات، رسانه‌ها، صدا و سیما، دستگاه‌های مختلف و نخبگان می‌توانند در تحقق امر مشارکت حداکثری مردم نقش فراوانی ایفا کنند.
معتمدیان با اشاره به این که این استان بزرگترین جمعیت افراد واجدشرایط برای شرکت در انتخابات را بعد از استان تهران دارد افزود: نگاه ویژه‌ای به خراسان رضوی برای مشارکت حداکثری وجود دارد و خوشبختانه با وجود شرایط انتخابات شوراهای استان، امید به مشارکت بالا در این عرصه قابل مشاهده است.
او به حوزه تامین زیرساخت‌های فنی انتخابات نیز اشاره و اضافه کرد: انتخابات شورای شهر مشهد به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و باید از ظرفیت رسانه‌ها، روابط عمومی‌ها، شبکه‌های مجازی و صدا و سیما برای آموزش انتخابات به صورت الکترونیکی استفاده مطلوبی شود.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر این که فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، ستادهای انتخابات و هیات‌های نظارت نباید دغدغه پشتیبانی در انتخابات را داشته باشند گفت:تمامی مرخصی های فرمانداران و بخشداران در ایام انتخابات لغو خواهد بود.
معتمدیان افزود:با توجه به تهدیدات بیرونی استکبار جهانی و دشمنان قسم خورده ایران، امیدوار هستیم ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ که مصادف با روز جمعه است، حماسه بزرگ و مشارکت میلیونی مردم تحقق پیدا کند و شاهد تجدید میثاق امت غیور ایران اسلامی با آرمان‌های انقلاب و امام راحل باشیم.
انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره شوراهای اسلامی، دومین میان دوره‌ ای مجلس پنجم خبرگان رهبری و نخستین میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی ۲۸ خردادماه کنونی برگزار می شود. حدود ۶۰ میلیون نفر در این انتخابات واجد شرایط رای دادن هستند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام