سرمقاله

حکمرانی آب باید تغییر کند

محمدعلی وکیلی

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: مدیرانی که در وقت اداری و غی اداری در ستادهای انتخاباتی فعالیت کنند، به دادگاه معرفی می‌شوند. بهروز ندایی افزود: به همه مدیران دستگاه‌های اجرایی تذکر داده شده که علیه یا نفع کاندیدا و نامزد خاصی فعالیت نکنند و در صورت هر گونه مشاهده با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.
وی با بیان اینکه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات سالم فراهم شده است، اظهارکرد: در فرایند انتخابات تمهیداتی انجام شده که امکان تخلف در صندوق‌های رای وجود ندارد.
ندایی از افزایش ۱۰ درصدی شعبه‌های اخذ رای در استان خبرداد و گفت: شعبه‌های سیار هم در شهرهای بزرگ در نظر گرفته شده و تلاش بر این است امکان اخذ رای در استان فراهم شود.
رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل با بیان اینکه ۲۴ هزار نفر در فرایند برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا در قالب عوامل اجرایی، بازرسی، نظارت و امنیت این استان مشارکت می‌کنند، افزود: آموزش عوامل برگزارکننده انتخابات در استان و شهرستان‌ها برابر تقویم انتخاباتی اعلام شده از سوی وزارت کشور انجام شده و مقدمات لازم فراهم شده است. معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از مهیا شدن امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان خبرداد. وی افزود: با همکاری اعضای ستاد انتخابات ، فرمانداران و بخشداران نیازمندی‌های لازم برای برگزاری انتخابات احصا و تامین شده است.
ندایی بیان کرد: تلاش می‌کنیم با انجام هماهنگی‌های لازم و افزایش شعب اخذ رای از ازدحام جمعیت در شعب جلوگیری و پروتکل‌های بهداشتی به نحو احسن رعایت شود. رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل ادامه داد: تعداد کل واجدین شرایط رای  در استان اردبیل یک میلیون و ۱۴۷۰ نفر است که از این تعداد ۲۳ هزار نفر رای اولی محسوب می‌شود. ندایی گفت: سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت چهار مولفه مهم بر انتخابات پیش رو تعیین شده و مجریان برگزاری انتخابات این رویداد مهم سیاسی را بر اساس این اهداف و در مسیر قانون مداری و بی طرفی پیش خواهند برد.
وی میزان مشارکت مردم در دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای های اسلامی شهر و روستا در استان اردبیل را ۸۳.۱درصد اعلام کرد و افزود: در یازدهمین دوره  انتخابات مجلس شورای اسلامی میزان مشارکت مردم بالای ۵۰ درصد بود. استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه شامل  اردبیل، نیر، نمین و سرعین، حوزه انتخابیه خلخال و کوثر، حوزه انتخابیه مشگین‌شهر، حوزه انتخابیه گرمی، حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز است و در مجموع سه هزار و ۲۵۲ نفر به عنوان شورای روستا و ۱۶۵ هم به عنوان شورای شهر در این دوره انتخاب خواهند شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام