سرمقاله

در مسیر تجربه‌های شکست خورده؟

نیما غلامرضایی

معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت: در روزهای اخیر اخبار منفی و کذب زیادی در فضای مجازی در خصوص اعتراضات مردم به کمبود آب در این استان در فضای مجازی منتشر شده که با منتشر شدگان این اخبار برخورد قانونی خواهد شد.
به گزارش انتخاب؛ ولی اله حیاتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت:در هفته گذشته چند اعتراض محدود در مناطقی از استان خوزستان به کمبود آب از سوی مردم داشتیم که به صورت کاملا مسالمت آمیز بود و بدون درگیری ماموران انتظامی با آنان پایان یافت اما موج سواران معاند نظام در تلاش هستند که خبرسازی کنند و به نوعی آرامش جامعه را بر هم زنند.
وی اظهار کرد: در جدیدترین خبری که منتشر شده تصویری از یک جوان سوسنگردی که چند سال پیش در یک نزاع محلی کشته شده را منتشر کرده و آن را به نیروی انتظامی منتسب کرده اند که به هیچ عنوان درگیری در سوسنگرد یا دیگر مناطق استان با نیروی انتظامی انجام نشده که کسی کشته شده باشد و این نشان می دهد که دشمنان نظام مستاصل شده و به اخبار دروغین روی آورده‌اند.
معاون امنیتی انتظامی استانداری خوزستان گفت: متاسفانه برخی افراد هم نادانسته این اخبار را در فضای مجازی بازنشر می دهند و در واقع آرامش مردم را با اینگونه اخبار بر هم می‌زنند که امروز به پلیس فتای نیروی انتظامی تکلیف شد تا این افراد را در بستر فضای مجازی شناسایی و تحویل دستگاه قضایی دهند تا برخورد قانونی با آنان صورت گیرد.
وی اظهار کرد: دشمنان نظام که از وحدت مردم با نظام عصبانی هستند کشته سازی و یا خبرهای جعلی درگیری نیروی انتظامی را در دستور کار خود قرار داده اندو فکر می کنند با انتشار این اخبار می توانند به اهداف شومشان دست یابند غافل از اینکه مردم با بصیرت خوزستان فهیم و با درک بالا هستند و قطعا خودشان در مقابل این شیطنتهای رسانه های معاند خواهند ایستاد.
حیاتی گفت: همانگونه که پیشتر هم اعلام شد تنها یک جوان بیگناه در شادگان در هفته گذشته کشته شد و آن هم به دست اغتشاشگرانی که به سمت یک ترانس برق شلیک کردند و بعد از اصابت تیر به ترانس و برگشت آن این جوان بیگناه کشته شد و قطعا به زودی عوامل آن هم شناسایی و دستگیر خواهند شد.
به گفته معاون امنیتی استانداری خوزستان اکنون آرامش در همه شهرهای استان برقرار است و مردم به زندگی روزمره خود مشغول هستند و مسئولان هم در تلاش برای رفع مشکلات تنش آبی استان هستند در حالی که رسانه‌های معاند و عوامل آنها در داخل کشور نشسته و اخبار دروغین تهیه و در بستر فضای مجازی پخش می کنند.
وی گفت: در چند روز اخیر دشمنان قسم خورده نظام حتی کلیپ هایی از درگیری افرادی در کشورهای دیگر را هم مونتاژ کرده و بنام درگیری در خوزستان منتشر کرده اند که مردم هم باید به این مطالب و فیلم ها توجهی نکنند.
این مقام امنیتی در خوزستان تاکید کرد: مردم خوزستان مردمی هستند که امتحان خود را در طول دوران انقلاب اسلامی و به خصوص در جنگ تحمیلی پس داده اند و وفادارترین مردم به نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و همین امر باعث شده تا دشمنان تلاش کنند که این پیوستگی آنان به نظام را بگسلانند اما این خوابی است که آنان با خود به گور خواهند برد.
وی تاکید کرد: مردم به هیچ وجه به شایعات فضای مجازی توجه نکنند و مطمئن باشند که فرزندان آنان در نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی برای آرامششان از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد و اجازه نخواهند داد که دشمن در صف مردم و مسئولان خللی ایجاد کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام