سرمقاله

در مسیر تجربه‌های شکست خورده؟

نیما غلامرضایی

رئیس سازمان فضایی با اشاره به اینکه در ۱۸ ماه گذشته کشور بیش از ۳۰ میلیارد دلار در اثر مخاطرات طبیعی خسارت دیده است، گفت: می‌توان این مخاطرات را مدیریت و از بروز خسارت‌های بزرگ جلوگیری کرد.
به گزارش مهر، مرتضی براری رئیس سازمان فضایی در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری چهارجانبه بین سازمان‌های هواشناسی، نقشه برداری، فضایی و زمین شناسی گفت: با تجمیع کمک مدل‌های پیش بینی سازمان هواشناسی، نقشه‌های نوین سازمان نقشه برداری، اطلاعات خاک و معدن سازمان زمین شناسی و نقشه‌های ماهواره‌ای و داده‌های سازمان فضایی می‌توان تصمیم‌های مناسب‌تری در مدیریت مخاطرات طبیعی داشته و آن‌را به سمت پیش بینی مخاطرات پیش برد.
وی با اشاره به اینکه در ۱۸ ماه گذشته کشور بیش از ۳۰ میلیارد دلار در اثر مخاطرات طبیعی خسارت دیده است گفت: می‌توان این مخاطرات را مدیریت کرده و از بروز خسارت‌های بزرگ جلوگیری کرد.
رئیس سازمان فضایی با اشاره به اینکه این سازمان در تولید داده‌های کشور نقش آفرینی می‌کند، ابراز داشت: ۱۰ ماهواره به صورت آنلاین و ۳۳ داده آفلاین در این سازمان رصد می‌شوند که داده‌های ماهواره‌ای بیش از ۲۰ درصد در کشاورزی ارزش آفرینی می‌کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام