سرمقاله

در مسیر تجربه‌های شکست خورده؟

نیما غلامرضایی

فرماندار کرج گفت: شهرهای کرج و بخش‌های اقماری آن حتی از شهرستان‌هایی مانند طالقان و اشتهارد هم محروم‌تر هستند که بخشی از این محرومیت‌ها در حوزه آموزش نمود عینی دارد.
غفور قاسم‌پور در اولین جلسه کمیته برنامه‌ ریزی شهرستان کرج در سال ۱۴۰۰ که با حضور معاونان، بخشداران و روسای ادارات شهرستان کرج و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: امسال با رشد ۲.۵ برابری اعتبارات شهرستان کرج مواجه بودیم که حاصل زحمات تمامی مسئولان ذی‌ربط بود. وی با بیان اینکه سال گذشته اعتبارات کرج ۵۰ میلیارد تومان بود اما امسال با وجود تحریم، مشکلات اقتصادی و عدم وجود منابع نفتی، اعتبارات شهرستان کرج با رشد ۲.۵ برابری به رقم ۱۳۰ میلیارد تومان رسید، تصریح کرد: این اعتبارات را به ۱۳۰ پروژه اولویت‌دار در شهرستان اختصاص خواهیم داد.
فرماندار کرج با اشاره به محرومیت‌های مرکز استان البرز بیان کرد: شهرهای کرج و بخش‌های اقماری آن حتی از شهرستان‌هایی مانند طالقان و اشتهارد نیز محروم‌تر هستند که بخشی از این محرومیت‌ها در حوزه آموزش نمود عینی دارد.
مدیران باید مطالبه‌گر منابع ملی دستگاه متبوع باشند وی خاطرنشان کرد: با وجود افزایش اعتبارات شهرستان این هنر مدیران است که رایزنی‌های لازم را برای تخصیص منابع از سرفصل اعتبارات ملی در دستور کار قرار دهند. قاسم‌پور با بیان اینکه در بخش‌های منابع آبی، آبیاری نوین، فاضلاب و پسماند، بهسازی راه‌های روستایی، بافت‌های فرسوده، طرح‌های هادی، توسعه امور ورزشی اعتبارات خوبی از سرفصل ملی اختصاص پیدا کرده است، گفت: مدیران مربوطه باید تلاش کنند تا منابع مالی را از این طریق نیز افزایش دهند. فرماندار کرج با تاکید بر اینکه رایزنی‌های مدیران از دستگاه‌های بالادستی متوقف نشود، به شرایط کرج در قطعی‌های اخیر اشاره و اظهار کرد: از آنجایی که ۷۵ درصد منابع آبی کرج به چاه‌ها متصل است و در جریان قطعی‌ها علاوه بر برق، آب کرج نیز قطع می‌شد، مدیران مربوطه رفتند و پشت در وزارت نیرو شرایط خاص شهرستان و استان در سطح کشور تشریح و توضیح داده شد تا بخشی از مشکلات مرتفع گردید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام