سرمقاله

در مسیر تجربه‌های شکست خورده؟

نیما غلامرضایی

اصفهان-آرزو خدایی : به گزارش روابط عمومی آبفا گلپایگان، در این نشست که با حضور بخشدار ، مدیر آبفا منطقه و دهیار روستای مرغ برگزار شد، مشکلات مربوط به کمبود آب توسط دهیار روستا بیان شد. وی با اشاره به وضعیت روستای مَرغ گفت: آب شرب این روستا از طریق چشمه ای که در حوالی روستاست تامین می شده است و با توجه به پایین بودن جمعیت؛ منبع تامین آب جوابگوی مصارف خانوارها بود اما در حال حاضر با کاهش نزولات آسمانی و خشکسالی های اخیر آب چشمه به شدت افت کرده و جوابگوی آب شرب روستائیان نیست.
وی افزود: در سال گذشته تعداد مهاجرین به روستا افزایش یافته و این افراد در برخی از ایام و خصوصا اواخر هفته در این روستا حضور دارندو به جمعیت ساکنین روستا اضافه می شوند .
مدیر آبفا منطقه با اشاره به کاهش دبی چشمه ی تامین آب، سریع ترین راه ممکن جهت رفع تنش آبی این روستا را آبرسانی سیار خواند و افزود: با توجه به بعد مسافت و اختلاف ارتفاع، بهترین و سریع ترین راه ممکن جهت تامین آب شرب استفاده از آبرسانی سیار است. دهقادنی گفت: با این کار آب شرب لازم 30 مشترک این روستا در مخزن ذخیره آب روستای مَرغ تامین می گردد.
روستای مَرغ در شمال غربی شهرستان و در بیست کیلومتری گلپایگان واقع شده است. این روستا در بین جاده گلپایگان خمین قرار دارد و آخرین منطقه در شمال غربی استان اصفهان محسوب می شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام