سرمقاله

در مسیر تجربه‌های شکست خورده؟

نیما غلامرضایی

نماینده مردم شهرستان‌های کوار، خرامه وسروستان در مجلس شورای اسلامی به همراه سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان کوار و فرماندار این شهرستان کوارو مدیران سایر ادارات ازمحل سایت جدید روستاهای دهداری وجلال آباد بازدید و بر لزوم ایجاد تمهیدات لازم برای حل مشکل روستاییان با مشارکت و همراهی بنیاد مسکن و سایر نهادها و سازمان ها تاکید کرد . به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس ، عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده مردم سروستان و کوار و خرامه و عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در این بازدید افزود: جابجایی روستاهای یاد شده و ایجاد سایت جدید برای اسکان روستاییان موضوعی است که با مطالعات زیاد و نظر کارشناسی انجام شده و باید تمهیداتی برای حل مشکلات روستاییان انجام شود . نماینده مردم کوار، سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پیگیری مطالبات مردم تا رسیدن به نتیجه مثبت وظیفه هر نماینده ای است افزود: در این زمینه نیز با پیگیر مشکل مردم از همه ظرفیت های قانونی بهره گیری خواهد شد .
در جریان این بازدید در پایان و در نشستی که در محل سالن جلسات سد حاج قاسم سلیمانی پیرامون توزیع اعتبارات و بررسی مشکلات روستاهای شهرستان بحث و تبادل نظر گردید.
مصطفی ایوبی سرپرست بنیاد مسکن شهرستان کوار نیز با بیان اینکه همه تمهیدات لازم برای حل مشکلات این دو روستا اندیشیده شده است بر لزوم همکاری همه دستگاهها و نهادها برای ساماندهی سایت جدید تاکید کرد .
ایوبی با بیان اینکه مطالعه و بررسی در زمینه تشخیص و تعیین نیازمندیهای مسکن محرومان اعم از روستایی و شهری و فراهم آوردن موجبات اجرای آن با مشارکت وهمکاری و خودیاری مردم و دستگاههای مختلف از جمله کارکردهای بنیاد مسکن است گفت: بنیاد مسکن در سالی که گذشت دراین شهرستان اقدامات مناسبی برای تهیه طرح مجتمع های زیستی و واحد های مسکونی ارزان قیمت و اجرای آنها انجام داده است.
ایوبی مطالعه و بررسی در زمینه تشخیص و تعیین نیازمندیهای مسکن محرومان اعم از روستایی و شهری و فراهم آوردن موجبات اجرای آن با مشارکت، همکاری وخودیاری مردم و دستگاههای مختلف را از کارکردهای اصلی بنیاد مسکن دانست و گفت: تهیه طرح مجتمع های زیستی و واحدهای مسکونی ارزانقیمت و اجرای آنها به طور مستقیم یا با مشارکت مردم و همکاری دستگاههای ذیربط درروستاها و شهرها با مشارکت بنیاد انجام شده است.
وی اضافه کرد : تهیه زمین مورد نیاز طرحها و پروژه های بنیاد و آماده سازی آنها کمک در جهت تامین مصالح ساختمانی از طریق تهیه، تولید و توزیع و تهیه طرحهای هادی و اصلاح معابر در روستاها با هماهنگی دستگاههای ذیربط و اجرای آن با مشارکت مردم از محل اعتبارات مصوب واگذاری از دیگر کارکردهای بنیاد مسکن است.
ایوبی عملکرد مسکن روستائی دراین شهرستان را تشریح کرد و بیان داشت : با توجه به وقوع آسیب های حاصل از سوانح طبیعی)سیل و زلزله( و عدم پایداری و عدم کیفیت مناسب اجرای مسکن روستائی بنیادمسکن انقلاب اسلامی در راستای طرح ویژه بهسازی روستائی از سری برنامه های چهارم توسعه از سال 1384 اقدام به احداث سالانه تعداد 200 هزار واحد مسکونی در از طریق پرداخت تسهیلات و انجام نظارت راهبردی نموده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام