سرمقاله

در مسیر تجربه‌های شکست خورده؟

نیما غلامرضایی

 سرپرست شرکت گاز مازندران از همکاری و تعامل مردم و مسولان استان به عنوان عاملی اثرگذار در اجرای طرح‌ها یاد کرد و گفت: گاز طبیعی به عنوان سوخت پاک و ارزان، یکی از حوزه‌های دارای اولویت و تاثیرگذار در توسعه است. "مقدم بیگلریان" در بازدید از پروژه های گازرسانی شرق استان که با حضور نماینده مردم شریف بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: در سال‌های اخیر با برنامه ریزی‌های صورت گرفته، تلاش‌های بسیاری در جهت افزایش شبکه‌های گازرسانی انجام شد که ماحصل آن بهره مندی 9/99 درصدی جمعیت شهری و 95 درصد جمعیت روستایی استان از گاز طبیعی است.
 وی با بیان اینکه گازرسانی یکی از خدمات مهم دولت است و در شرق مازندران نیز بیش از ۱۵۱ روستای کوهستانی در دستور کار گازرسانی قرار دارد که تاکنون به 91 روستا گازرسانی شده است، ادامه داد: با وجود مشکلات و موانع موجود طرح های گازرسانی پیشرفت قابل قبولی دارد، لکن به منظور تسریع در روند اجرای پروژه های باقیمانده نیازمند همکاری تمامی مسوولان و مردم هستیم.
 سرپرست شرکت گاز مازندران افزود: اکنون بالغ بر 60 پروژه گازرسانی به روستاهای هزارجریب در دست اجرا است.  وی عملکرد شرکت گاز استان را قابل قبول دانست و یادآور شد: بر اساس گزارش ها ، این شرکت تمامی تلاش خود را جهت گازرسانی به بخش ها به کار گرفته که بهره مندی ۹7 درصد جمعیت استان و تعدد صنایع گازدار نشان از موفقیت در توسعه گازرسانی دارد.  نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تسریع و پرهیز از توقف پروژه های گازرسانی افزود: در حال حاضر پروژه گازرسانی به روستاهای باقیمانده از لحاظ حجم و نوع کار یکی از بزرگ ترین طرح‌های عمرانی استان است که با توجه به سختی های موجود از جمله وضعیت متغیر آب و هوایی، تردد خودروها و سخت گذر بودن مسیرها علاوه بر همکاری تمامی نهادهای مرتبط، صبر و تحمل و همیاری مردم منطقه را نیز می طلبد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام