سرمقاله

سیاست در سنجه اقدام

علیرضا صدقی

اپل چند روز پیش اجبار برگشت کارمندان به دفاتر را حداقل یک ماه به تعویق انداخت و حالا به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها می‌خواهند مراسم معرفی آیفون ۱۳ را بطور مجازی و نه حضوری برگزار کنند.
اپل می‌خواست تمام کارمندان کمی بیش از یک ماه دیگر یعنی از سپتامبر حداقل ۳ روز در هفته در دفاتر حضور داشته باشند. اما کارمندان مخالفت شدیدی با این طرح کردند و حتی شماری از آن‌ها بحث استعفا را مطرح کردند. در نهایت با توجه به افزایش مجدد شمار مبتلایان به کرونا، اپل تصمیم گرفت برنامه‌اش را حداقل برای یک ماه اجرایی نکند.
حالا خبرنگار بلومبرگ به نام «مارک گورمن» در جدیدترین گزارش خود گفته که اگر اپل کارمندان را در ماه سپتامبر به دفاتر برمی‌گرداند، احتمال برگزاری مراسم معرفی آیفون ۱۳ به صورت حضوری وجود داشت اما حالا انتظار می‌رود این مراسم یکبار دیگر بطور مجازی برگزار شود: «اگر تمام کارمندان اپل همانطور که این کمپانی برنامه‌ریزی کرده بود به دفاتر برمی‌گشتند و البته شمار مبتلایان به کرونا کاهش پیدا می‌کرد، امکان برگزاری اولین مراسم حضوری اپل از سال ۲۰۱۹ تا به امروز وجود داشت. اما بجای اینکار، انتظار می‌رود با یک مراسم مجازی دیگری روبه‌رو شویم که در وب‌سایت اپل و یوتیوب پوشش داده شود. علاوه بر این، کوپرتینویی‌ها روی فروش آنلاین تمرکز خواهند کرد.»
در صورتی که گفته گورمن صحت پیدا کند، برای دومین سال متوالی اپل آیفون‌هایش را در یک مراسم مجازی معرفی می‌کند. امسال همانند گذشته شاهد برگزاری مراسم معرفی آیفون ‍۱۳ در ماه سپتامبر خواهیم بود.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام