سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش گفت: از اول مهرماه، سال تحصیلی جدید آغاز و مدارس به صورت تدریجی بازگشایی خواهد شد.
به گزارش مهر، علیرضا کمرئی به تشریح نحوه بازگشایی مدارس درسال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ پرداخت و گفت: درسال تحصیلی جدید، آموزش و پرورش برای فعالیت‌های حضوری و غیرحضوری دانش‌آموزان در مدارس، برنامه ترکیبی دارد که این برنامه در روستاها، شهرها و پایه‌های تحصیلی مختلف متناسب با شرایط مدارس و جغرافیای همان مناطق اجرا می‌شود.
کمرئی با اشاره به اینکه بازگشایی مدارس به صورت تدریجی، اقتضایی و با ملاحظات مختلف و بر اساس اصول مشخص، صورت می‌گیرد، گفت: سلامت دانش‌آموزان، معلمان، کادر مدرسه و خانواده‌ها بر همه چیز تقدم دارد؛ به گونه‌ای که تا از ایمنی دانش‌آموزان اطمینان حاصل نشود، مدارس به شکل حضوری باز نخواهند شد.
عضو شورای معاونان وزارت آموزش وپرورش، با بیان اینکه دوز اول واکسیناسیون برای معلمان سراسر کشور انجام شده است، تصریح کرد: با هماهنگی وزارت بهداشت تزریق دوز دوم در حال اجراست؛ همچنین کادر مدرسه و رانندگان سرویس، طبق برنامه، واکسینه خواهند شد. همچنین برنامه‌هایی برای واکسیناسیون خانواده دانش‌آموزان پیش‌بینی کرده‌ایم که اگر بر اساس گروه‌های سنی، والدین دانش‌آموزی تاکنون واکسینه نشده باشند، بتوانند واکسن کرونا را دریافت کنند.
وی تصریح کرد: اگرچه جریان آموزش در سال گذشته از طریق «مدرسه تلویزیونی ایران» و «شبکه شاد» پیگیری شد اما به هیچ وجه آموزش مجازی و از آموزش راه دور، جایگزین حضور معلم در کلاس درس و ارتباط رو در روی معلم با دانش‌آموز نمی‌شود و قطعاً آموزش‌های مجازی از کیفیت مطلوب و مورد انتظاری برخوردار نیست؛ به طوری که افت میانگین نمرات دانش‌آموزان، یکی از نشانه‌های آن است.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: متاسفانه افرادی که در نقاط دوردست عشایری و روستایی زندگی می‌کنند، در سال تحصیلی گذشته محرومیت زیادی داشتند؛ این افراد، امسال در شروع فعالیت‌های حضوری مدارس، در اولویت ما قرار دارند چراکه جهت‌گیری عدالت محور، ایجاب می‌کند از نقطه‌ای شروع کنیم که بیشتر آسیب دیده است.وی با تاکید بر لزوم توجه به دانش‌آموزان مناطق محروم، گفت: از اول مهر، آموزش حضوری را از مدارس روستایی و عشایر که تعداشان زیاد نیست و تنها ۷.۵ درصد جمعیت دانش‌آموزی را تشکیل می‌دهند، به تدریج آغاز خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: الگوهای بازگشایی را از ماه‌ها پیش طراحی و آماده کرده‌ایم و این گونه نیست که قریب به ۱۴ میلیون دانش‌آموز را بدون توجه به پروسه ایمن‌سازی، راهی مدرسه کنیم. بازگشایی‌ها به تدریج اتفاق می‌افتد و برای این اتفاق ارزیابی‌های دقیقی صورت می‌گیرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام