سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

اصفهان-آرزو خدایی : مدیر مخابرات منطقه اصفهان به همراه جمعی از معاونین و مدیران این مجموعه با حضور در دفتر شورای اسلامی شهر اصفهان، با رئیس این شورا دیدار و گفتگو کرد.
به گزارش روابط عمومی مخابرات منطقه اصفهان، اسماعیل قربانی در این دیدار ضمن عرض تبریک به جهت انتخاب محمد نور صالحی به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: شوراهای اسلامی شهر و روستا به عنوان تعیین کننده سیاست ها و چشم اندازهای شهری، نقش تعیین کننده ای در پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی، پرورشی و سایر امور رفاهی  از طریق ‌همکاری مردم و نظارت بر امور شهری و روستایی دارد و این مهم، گویای جایگاه با اهمیت این شوراها در مباحث شهری است.
وی با اشاره به  لزوم هوشمند شدن شهرها در عصر حاضر اظهار کرد: در دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات، شهرها به عنوان بستر تامین کننده زیرساختهای ارتباطی، ناگزیر از هوشمند هستند و قطعا نیل به این هدف تاثیر بسزایی در تسهیل امور شهری و شهرداری ها خواهد داشت. مدیر مخابرات منطقه اصفهان افزود: شهر هوشمند چارچوبی است که عمدتاً از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) برای توسعه، گسترش و ترویج شیوه‌های توسعه پایدار و با هدف رفع چالش‌های رو به رشد شهرنشینی، ایجاد شده و بخش بزرگی از این چارچوب، اساساً یک شبکه هوشمند از اشیاء متصل و ماشین‌هایی است که اطلاعات را با استفاده از فناوری بی‌سیم و رایانش ابری انتقال می‌دهند.
قربانی توسعه اینترنت اشیاء را از لوازم ایجاد شهر هوشمند دانست و عنوان کرد: یکپارچه سازی اشیا و داده‌ها با زیرساخت‌های فیزیکی و خدمات شهری، می‌تواند هزینه‌ها را کاهش و پایداری را بهبود دهد. جوامع می‌توانند روشهای توزیع انرژی را بهبود بخشند، جمع آوری زباله را ساده‌تر کرده و با کمک IoT باعث کاهش ترافیک و حتی بهبود کیفیت هوا گردند. مدیر مخابرات منطقه اصفهان بیان کرد: برنامه‌های IoT مبتنی بر رایانش ابری، اطلاعات را در لحظه دریافت، تجزیه و تحلیل و مدیریت می‌کنند تا به شهرداری‌ها، شرکت‌ها و شهروندان کمک کنند که برای بهبود کیفیت زندگی خود تصمیمات بهتری بگیرند و مردم برای ارتباط با اکوسیستم‌های یک شهر هوشمند، از راه‌های مختلفی همچون تلفن‌های هوشمند، ابزارهای هوشمند قابل حمل، اتومبیل‌ها و خانه‌های هوشمند، استفاده می‌کنند. اسماعیل قربانی توسعه زیرساختهای مخابراتی را شرط تحقق شهر هوشمند دانست و عنوان کرد: توسعه فناوری اطلاعات و سرویس ها و خدمات مبتنی بر آن، به هیچ عنوان بدون تامین زیرساختهای مخابراتی لازم امکان پذیر نبوده و این توسعه نیازمند همکاری بیش از پیش مدیریت شهری اعم از شورای شهر و شهرداری هاست. گفتنی است در این دیدار مدیران و معاونین مخابرات منطقه اصفهان گزارشی از آخرین وضعیت مخابراتی شهر اصفهان ارائه و به بحث و تبادل نظر در باب مشکلات و معضلات پیش روی توسعه ارتباطات شهری پرداختند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام