سرمقاله

بازارها از فرو ریختن می‌ترسند

پیمان مولوی

وزیر جهاد کشاورزی گفت: خط قرمز وزارت جهاد کشاورزی حمایت از تولیدکننده داخلی در حوزه کشاورزی و دامپروری است و در این مسیر دست دلالان و سودجویان باید قطع شود.
به گزارش ایرنا، «سید جواد ساداتی‌نژاد» با بیان اینکه بارها اعلام کرده‌ایم که ما به طور کلی با قیمت‌گذاری دستوری و غیرواقعی موافق نیستیم، افزود: حفظ تولید بزرگ‌ترین حمایت از مصرف‌کنندگان است. برای حمایت از مصرف‌کننده، ما کالا در اختیارشان قرار می‌دهیم، اولین اصل فراوانی و در دسترس بودن کالاست که این با استمرار تولید امکانپذیر است.
وی تصریح کرد: خط قرمز ما حمایت از تولیدکننده در حوزه کشاورزی و دامپروری است بنابراین قیمت‌ها باید به گونه‌ای تعیین شود که قیمت واقعی باشد و برای تولیدکننده ما به صرفه باشد و حتی دغدغه مصرف‌کننده، دغدغه ما است به طوری که حتما باید با تمهیداتی تلاش کرد کالا با قیمت واقعی به دست مصرف‌کننده برسد و دلالان و سودجویان دستشان باید قطع شود. در این مسیر باید به تشکل‌ها و اتحادیه اعتماد کرد که در دنیا از این روش استفاده می‌کنند، البته این اعتماد دو طرفه است تا بتوانیم با کمک آنها با بازاررسانی، محصولات بازار را تنظیم و کنترل کنیم. تشکل ‌ا در بازار مرغ طی هشت روز گذشته نشان دادند این آمادگی به ظهور رسیده و در کنترل بازار کمک می‌کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام