سرمقاله

لزوم جراحی در اقتصاد فوتبال

نیما غلامرضایی

آیت الله سید ابراهیم رئیسی و ولادیمیر پوتین رئیسان جمهوری ایران و روسیه در تماسی تلفنی درباره برجام و مقابله با ویروس کرونا گفت‌وگو کردند.
به گزارش ایرنا از مسکو به نقل از سخنگوی کرملین در این تماس تلفنی پوتین و رئیسی به ادامه گفت‌‌وگوها تاکید کردند.
کرملین گزارش داد با توجه به مشارکت رئیس جمهور ایران به عنوان ناظر در اجلاس سازمان همکاری شانگهای که در ۱۷ سپتامبر در دوشنبه برگزار می شود، موضوعاتی در چارچوب این سازمان مورد بحث قرار گرفت. در این گفت‌وگو آنها تمایل متقابل خود را برای تقویت روابط ایران و روسیه در زمینه های مختلف مورد تاکید قرار دادند. به طور خاص، توسعه روابط تجاری و اقتصادی و همکاری مستحکم در مبارزه با شیوع ویروس کرونا مورد توجه قرار گرفت. موضوعات متعددی در دستور کار بین‌المللی از‌جمله وضعیت پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک در مورد برنامه هسته‌ای ایران مورد بحث قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، رئیس جمهوری اسلامی ایران نیز در تماس تلفنی ولادیمیر پوتین، گفت: توسعه و تعمیق همکاری‌های دو کشور را در همه ابعاد دنبال می‌کنیم.
آیت‌الله رئیسی همچنین با تاکید بر ضرورت تداوم همکاری‌های دو کشور در زمینه مقابله با کرونا از جمله در زمینه تولید واکسن مشترک، اظهار کرد: این همکاری‌ها باید تا ریشه کن شدن کامل این بیماری عالمگیر با قوت ادامه یابد.
به گزارش ایرنا سخنگوی کرملین پیشتر گفته بود دیدارهای دو جانبه ای که پوتین از جمله با رئیس جمهوری ایران قرار بود در تاجیکستان انجام دهد، به فرصت های بعدی موکول شد.
دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز سه شنبه در گزارشی اعلام کرد: ولادیمیر پوتین بخاطر شناسایی موارد بیماری کووید-۱۹ در بین اطرافیانش باید اصول قرنطینه کرونایی رعایت کند.
سخنگوی کرملین اظهار داشت: بر همین اساس دیدارهای دو جانبه ای که پوتین قرار بود در تاجیکستان انجام دهد، از جمله با رئیس جمهوری ایران، به فرصت های بعدی موکول شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام