سرمقاله

دودش به چشم اکثریت ونونش به جیب اقلیت‌!

محمدعلی وکیلی

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، روح الله مظفری، رئیس گروه توسعه و پشتیبانی و زیرساخت خدمات فناوری اطلاعات و امنیت از راه اندازی سامانه پایش و مدیریت رخدادها در این شرکت خبر داد و گفت: امروزه با گسترش فنآوری اطلاعات در زندگی بشر و وابستگی هر چه بیشتر کسب و کار به آن، محافظت از اطلاعات به منزله شاهرگ حیاتی یک صنعت مدرن، محسوب می گردد.
وی افزود: اطلاعات سازمان ها با ارزش ترین و حساس ترین دارایی شان به شمار می رود در همین راستا، نصب سامانه امنیت اطلاعات و مدیریت رخدادها با قابلیت پایش شبکه با حمایت مدیر عامل در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، راه اندازی گردید.
مظفری در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: از قابلیتهای این سامانه می توان به پایش شبکه سازمان، نمایش هشدار بلادرنگ از وضعیت امنیتی شبکه و رخدادهای جاری اشاره نمود.
وی اضافه نمود: هم اکنون که نرم افزار "سامانه پایش و مدیریت رخدادها" مستقر شده کلیه لاگ های تجهیزات در شبکه، جمع آوری و پس از انجام مراحل نرمال سازی، لاگ های غیر ضروری حذف و لاگ های با اهمیت بالا نیز ثبت و نگهداری خواهند شد.
روح الله مظفری تصریح کرد: با کمک نرم افزار مذکور، حوادث غیر متقربه در کمترین زمان مشکل شناسایی و تیم های تصمیم گیری و اجرایی سازمان برای رفع مشکل، اقدام و امنیت را بلافاصله برقرار خواهند نمود و همچنین با استفاده از سامانه فوق و در صورت بروز حمله بر اساس درجه اهمیت لاگ های موجود، علاوه بر کمک به حل مشکل امکان اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار خواهد گرفت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام