سرمقاله

چرا رسیدن به توافق در برجام، منطقی ترین کار است؟

سید حامد مرندی

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، روح الله مظفری، رئیس گروه توسعه و پشتیبانی و زیرساخت خدمات فناوری اطلاعات و امنیت از راه اندازی سامانه پایش و مدیریت رخدادها در این شرکت خبر داد و گفت: امروزه با گسترش فنآوری اطلاعات در زندگی بشر و وابستگی هر چه بیشتر کسب و کار به آن، محافظت از اطلاعات به منزله شاهرگ حیاتی یک صنعت مدرن، محسوب می گردد.
وی افزود: اطلاعات سازمان ها با ارزش ترین و حساس ترین دارایی شان به شمار می رود در همین راستا، نصب سامانه امنیت اطلاعات و مدیریت رخدادها با قابلیت پایش شبکه با حمایت مدیر عامل در شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان، راه اندازی گردید.
مظفری در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: از قابلیتهای این سامانه می توان به پایش شبکه سازمان، نمایش هشدار بلادرنگ از وضعیت امنیتی شبکه و رخدادهای جاری اشاره نمود.
وی اضافه نمود: هم اکنون که نرم افزار "سامانه پایش و مدیریت رخدادها" مستقر شده کلیه لاگ های تجهیزات در شبکه، جمع آوری و پس از انجام مراحل نرمال سازی، لاگ های غیر ضروری حذف و لاگ های با اهمیت بالا نیز ثبت و نگهداری خواهند شد.
روح الله مظفری تصریح کرد: با کمک نرم افزار مذکور، حوادث غیر متقربه در کمترین زمان مشکل شناسایی و تیم های تصمیم گیری و اجرایی سازمان برای رفع مشکل، اقدام و امنیت را بلافاصله برقرار خواهند نمود و همچنین با استفاده از سامانه فوق و در صورت بروز حمله بر اساس درجه اهمیت لاگ های موجود، علاوه بر کمک به حل مشکل امکان اقدامات پیشگیرانه در دستور کار قرار خواهد گرفت.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام