سرمقاله

عدم دریافت سیگنال‌ها به معنی نبود آنها نیست!

پیمان مولوی

کمیساریای عالی انتخابات عراق امروز دوشنبه نتایج اولیه انتخابات پارلمانی عراق اعلام کرد. به گزارش خبرگزاری واع عراق، کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق نتایج اولیه انتخابات پارلمانی این کشور را که برگزار شد، اعلام کرد.
جلیل عدنان رئیس کمیساریای انتخابات عراق در نشست مطبوعاتی با اعلام این مطلب افزود: جزئیات این نتایج در پایگاه رسمی کمیساریای عالی مستقل انتخابات به نمایش گذاشته شده است.
این در حالی است که ورود به پایگاه رسمی کمیساریای عالی مستقل انتخابات بسیار دشوار است.
عماد جمیل از مسئولان این کمیساریا اعلام کرد که مشکل فنی رخ داده است که دست اندرکاران در حال حل مشکل هستند. پیش از این، کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده بود که در این کنفرانس مطبوعاتی نتایج اولیه انتخابات اعلام می‌شود و پس از بررسی شکایت‌ها و اعتراضات نتایج نهایی اعلام خواهد شد.
قبل از آن هم جمانه غلامی سخنگوی کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق نیز اعلام کرده بود: نتایج شمارش دستی آرا با شمارش الکترونیکی صد در صد مطابق بوده است. این تطابق در همه مراکز رای که به قید قرعه جهت مقایسه انتخاب شد به همین نسبت صد در صدی بوده است. شمارش آرا در انتخابات عراق به صورت الکترونیک انجام می‌شود اما کمیساریای عالی مستقل انتخابات به منظور اطمینان از نتایج شمارش الکترونیک، آراء برخی مراکز را به قید قرعه به صورت دستی شمارش و با شمارش الکترونیک مقایسه می‌کند.
صبح امروز کمیساریای عالی مستقل انتخابات عراق اعلام کرد که برآوردهای اولیه نشان‌دهنده مشارکت ۴۱ درصدی در انتخابات این کشور است.
در بیانیه رسمی کمیساریا تعداد آراء ماخوذه ۹ میلیون و ۷۷ هزار و ۷۷۹ معادل ۴۱ درصد نسبت واجدان شرایط اعلام شده است.
در این بیانیه آمده است که در انتخابات ویژه ۱۶ مورد شکایت و در انتخابات سراسری ۵۸ مورد شکایت ثبت شده است.
انتخابات پیش از موعد عراق روز ۱۰ اکتبر در سراسر عراق برگزار شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام