سرمقاله

لزوم احیای مدارا در عصر ارزشمندی خشونت

ژوبین صفاری

وزیر کشور با بیان اینکه تهران دچار مشکلات متعددی است، گفت: تهران هویت و الگوی ایران است و باید با اقدامات جدی این کلانشهر را به یک شهر پیش‌رو تبدیل کنیم.
به گزارش ایرنا، سردار احمد وحیدی روز چهارشنبه در آیین معارفه استاندار جدید تهران اظهار کرد: پایتخت باید به لحاظ بسیاری از شاخص‌ها از جمله اقدامات فرهنگی و صنعتی در کشور نورافشانی کند.
وی ادامه داد: تهران در بخش آسیب های اجتماعی با مشکلاتی روبه رو است و باید با کار و تلاش جهادی این کلانشهر را شهری بدون و یا با حداقل مشکل تبدیل کنیم.
وزیر کشور با بیان اینکه استان تهران با جمعیت ۱۴ میلیون نفری باید در جایگاه ممتاز کشوری قرار بگیرد، گفت: باید با کاری نو و خلاقانه مشکلات این استان پهناور کشور را مرتفع کرد.
وی گفت: پایتخت یکی از مراکز و گلوگاه های مهم تمدن اسلامی در کنار هویت انقلابی و اسلامی است.
وحیدی با بیان اینکه این کلانشهر جایگاه خاصی در تحقق انقلابی و استقرار آن دارد، افزود: اگر از سنگرگاه دشمن صحبت کنیم تهران در مرکز سنگرگاه قرار دارد که معطوف به اهل بیت ع است.
وی ادامه داد: تهران زیر چتر حرم عبدالعظیم حسنی(ع) و امامزاده صالح(ع) در امن و امان است.
وحیدی اذعان داشت: تهران شهری‌ست با هزاران امید که همه توجهات به این نقطه متمرکز شده است که وظیفه بزرگی برای مردم و مسئولان ایجاد می کند.
وزیر کشور افزود: مسئولان باید طوری که شایسته است استان را بیارایند و دارای کمترین معضل اجتماعی باشد.
وحیدی با بیان اینکه پایتخت به عنوان مهمترین الگوی اجتماعی، اقتصادی در کشور بشمار می آید، گفت: بخش بزرگی از مشکلات در استان مربوط به حاشیه نشینی است که باید محرومیت زدایی شود.
وی ادامه داد: استاندار و شهرداران جدید دو مدیر جوان با نگاه های نو هستند که در کنار هم می توانند مشکلات و کاستی های موجود را با سرعت برطرف کنند و الگوی دیگر استان ها باشند.
وحیدی بیان کرد: در کنار ظرفیت‌های معنوی ظرفیت اجتماعی که همان نیروی انسانیست حائز اهمیت است که از همه لحاظ باید در کشور سرآمد باشد.
وی افزود: بحث دیجیتال در استان باید موج بزند و به بالای ۳۰ درصد برسد در زمینه اقتصادی نیز ظرفیت شرکت های دانش بنیان تا ۵۰ درصد باید افزایش یابد.
وحیدی با بیان اینکه اختیارات وزارتخانه ها باید واگذار شود، گفت: نیاز نیست اختیارات آب و فاضلاب و برق در غالب مدیریت یکپارچه تعریف شود.
وی گفت: با استفاده از حکمرانی و الگوی اجتماعی اجازه ایجاد مسائل امنیتی را ندهیم.
به گزارش ایرنا، آیین معارفه «محسن منصوری» که روز یکشنبه هفته جاری رای اعتماد هیات دولت را دریافت کرده بود، ظهر امروز با حضور وزیر کشور به عنوان یکی از جوان‌ترین استانداران کشورمان در جریان است و وی جایگزین انوشیروان محسنی بندپی شده است.
منصوری به عنوان نخستین استاندار تهران در دولت آیت الله سیدابراهیم رئیسی، متولد خرداد ۱۳۶۳ در شهرستان ورامین و دارای مدرک کارشناسی مکانیک (گرایش ساخت و تولید) از دانشگاه شهید رجایی تهران و کارشناسی ارشد مدیریتی آموزشی از دانشگاه تهران است.
وی پیش از این عضو شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، معاون بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره بنیاد علوی و مدیرعامل و عضو موسس و هیئت مدیره بنیاد کرامت آستان قدس رضوی بوده است.
در سابقه کاری استاندار جوان تهران، مشاور نایب رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان ورامین، مشاور استاندار تهران، معاون حوزه وزارتی وزارت آموزش و پرورش و مدیر دفتر همکاری های وزارت آموزش و پرورش و حوزه های علمی و دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان سراسر کشور به چشم می خورد.
«انوشیروان محسنی بندپی» استاندار قبلی تهران از روز ۲۱ آذر ماه ۱۳۹۷ به عنوان سکاندار این استان انتخاب شده بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام