سرمقاله

لزوم احیای مدارا در عصر ارزشمندی خشونت

ژوبین صفاری

«روثی تامپسون»، خالق انیمیشن‌های معروفی چون «سفیدبرفی و هفت کوتوله» و «پینوکیو»، در ۱۱۱ سالگی چشم از جهان فروبست. به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ورایتی، روثی تامپسون، انیماتور مطرح آمریکایی، که کار خود را در استودیوهای والت دیزنی در دوران اولین عصر طلایی دیزنی به عنوان یک نقاش آغاز کرد و کار بر روی انیمیشن‌های معروفی چون سفیدبرفی و هفت کوتوله و پینوکیو را در کارنامه داشت، در ۱۱۱ سالگی در خواب درگذشت.
تامپسون نزدیک به ۴۰ سال با والت دیزنی همکاری کرد و در سال ۱۹۷۵ پس از تکمیل کار انیمیشن نجات‌دهندگان بازنشسته شد. وی یکی از اولین سه زنی بود که در سال ۱۹۵۲ به عضویت در اتحادیه بین‌المللی عکاسان دعوت شدند. تامپسون در سال ۲۰۰۰ به عنوان قدیمی ترین کارمند والت و روی دیزنی لقب «افسانه دیزنی» را گرفت، افتخاری که برای قدردانی از خدمات برجسته افراد به شرکت والت دیزنی به آنها اعطا می‌شود.
تامپسون در ژوئیه سال ۱۹۱۰ در پورتلند آمریکا به دنیا آمد، در بوستون بزرگ شد و در سال ۱۹۱۸ همراه خانواده به کالیفرنیا نقل مکان کرد. آشنایی تامپسون با دیزنی مدتها پیش از آن که در این کمپانی استخدام شود آغاز شد. وی در سن ۱۸ سالگی در یک آکادمی سوارکاری که والت و روی دیزنی در آن چوگان بازی می کردند مشغول به کار شد. پس از مدتی والت به تامپسون پیشنهاد کار در دپارتمان جوهر و نقاشی کمپانی دیزنی داد و او در آنجا به پرداخت و تکمیل اولین فیلم انیمیشنی بلند کمپانی یعنی سفید برفی و هفت کوتوله کمک کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام