سرمقاله

لزوم احیای مدارا در عصر ارزشمندی خشونت

ژوبین صفاری

مدیرکل مدیریت بحران استان ایلام گفت: وزارت نیرو و مدیران سد و نیروگاه سیمره نسبت به تعهدات خود در قبال مردم روستاهای استان عمل کنند. آیت قیصربیگی در نشست ستاد مدیریت بحران استان ضمن تبریک سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل از مجموعه تلاش‌ها و همکاری این سازمان با ستاد مدیریت بحران تشکر کرد.
وی در ادامه با اشاره به مشکلا و مطالبات مردم مناطق بالادست و پائین دست سد و نیروگاه سیمره اظهار کرد: به رغم اینکه از سال ۹۸ تاکنون به هر طریق ممکن مطالبات این مناطق سیل زده پیگیری شده است اما هنوز مسئولان وزارت نیرو نسبت به تعهدات باقیمانده خود عمل نکرده‌اند و مردم این مناطق در بلاتکلیفی سر می‌برند.
دبیر ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان در ادامه افزود: هم‌اکنون قریب یک هزار میلیارد تومان از خسارات وارده به مناطق بالادست سد سیمره باقی مانده است و مناطق پائین دست سد نیز به خاطر رهاسازی آب و عوارض ناشی از آن در خلا سد تنظیمی که از الزامات هر نیروگاهی است با مشکلات فراوان روبه رو هستند.
قیصربیگی در ادامه ضمن اینکه از وزارت نیرو و مدیران سد و نیروگاه سیمره خواست نسبت به تعهدات خود در قبال مردم عمل کنند، از دستگاه‌های نظارتی نیز تقاضا کرد که نسبت به استیفای حقوق این مردمان ورود کنند و مردم این مناطق را از این سرگردانی نجات دهند.
دبیر ستاد مدیریت بحران استان در بخش دیگری از صحبت‌های خود ضمن تقدیر از نقش دستگاه‌های نظارتی در روند اجرای قوانین و مصوبات ستاد مدیریت بحران گفت: در تعامل بسیار خوبی که با این مجموعه انجام شده ماموریت‌های این حوزه به خوبی پیش می‌رود.
مدیرکل مدیریت بحران استان در ادامه از رتبه برتر استان در مدیریت اطفای حریق در کشور خبر داد و بیان کرد: با شروع فصل گرما در برنامه‌ای منسجم و با همکاری و مشارکت ستاد مدیریت بحران استان و شهرستان‌ها، روسای دادگستری، دادستان‌های مرکز استان و شهرستان‌ها و سازمان بازرسی و با پای کار بودن عوامل منابع طبیعی استان و شهرستان‌ها نشست‌های ستاد مدیریت بحران با موضوع پیشگیری از آتش سوزی و مدیریت به موقع اطفای حریق در مرکز و شهرستان‌های استان برگزار شد و خوشبختانه امروز شاهد نتایج مثبت آن هستیم تا امسال کمترین میزان آتش سوزی نسبت به تمامی دوره‌ها در گذشته داشته باشیم. قیصربیگی در پایان ضمن تشکر از مجموعه زحمات اعضای ستاد مدیریت بحران استان و تلاش دستگاه‌های متولی در کنترل مسائل و مشکلات آب و برق استان در فصل تابستان، افزود: کاهش شدید نزولات جوی در کشور و استان، افزایش شدت گرما و به تبع آن کاهش منابع آب و برق متاسفانه شاهد برخی مشکلات نیز در حوزه وزارت نیرو در عدم پیش بینی و پیشگیری به موقع و عدم ظرفیت‌سازی منابع بودیم که این موضوع مزید بر علت گردید و مشکلات را افزایش داد و موجب برخی گله‌مندی‌ها شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام