سرمقاله

لزوم احیای مدارا در عصر ارزشمندی خشونت

ژوبین صفاری

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانسی خبری به سوالی درباره مباحثاتی که اخیرا میان ایران و جمهوری آذربایجان درباره تحرکات نیرو‌های خارجی در خاک آذربایجان پیش آمده است، با مطرح کردن ادعا‌هایی علیه ایران پاسخ داد.
به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت امور خارجه آمریکا، ند پرایس سخنگوی وزارت امور این کشور در کنفرانس خبری خود در پاسخ به این سوال که چه نظری درباره اظهارات ایران مبنی بر وجود نیرو‌های خارجی در خاک آذربایجان دارد و آیا این موضوع اهمیتی برای آمریکا دارد، به ویژه از نظر وجود خطوط انرژی آمریکا در منطقه، با مطرح کردن ادعا‌هایی علیه نقش ایران در منطقه گفت: وقتی به فعالیت‌های منطقه‌ای ایران می‌رسد، ما همیشه به وضوح گفته ایم که چه موضعی داریم. ایران به شکل‌های مختلف، یک بازیگر ثبات زدا بوده است، از جمله در زمینه حمایتش از نیرو‌های نیابتی، حمایتش از دیگر بازیگران منطقه ای، تهدید‌ها و اظهارات قهری فراوان این کشور.
اظهارات پرایس در پی این مطرح می‌شود که اخیرا تنش‌هایی میان ایران و آذربایجان به وجود آمده است. دلیل این تنش‌ها آنگونه که مقامات کشورمان گفته اند تحرکات مشکوک رژیم صهیونیستی و نیز عناصر تروریستی در خاک آذربایجان بوده است. طرف آذربایجانی همچنین محدودیت‌هایی را برای تردد کامیون داران ایرانی در مرز‌های دو کشور ایجاد کرده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام