سرمقاله

لزوم احیای مدارا در عصر ارزشمندی خشونت

ژوبین صفاری

مدت زیادی از انتشار ویندوز ۱۱ نمی‌گذرد ولی اولین به‌روزرسانی این سیستم عامل در دومین سه‌شنبه ماه اکتبر منتشر شده است. این آپدیت بخشی از باگ‌های سیستم عامل مایکروسافت را برطرف می‌کند و در اختیار تمام دستگاه‌های تحت پشتیبانی قرار می‌گیرد.
از زمان انتشار ویندوز ۱۱ بیلد ۲۲۰۰۰.۱۹۴ در کانال بتا حدود یک ماه گذشته است. اما حالا نخستین آپدیت ویندوز ۱۱ به‌صورت همزمان برای کاربران بتا و Release Preview منتشر شده است. فهرست تغییرات این آپدیت نسبتا کوتاه است و از این رو مایکروسافت احتمالا به بخشی از تغییرات اشاره‌ای نکرده است.
آپدیت جدید ویندوز با نام KB5006674 دسترسی به بیلد ۲۲۰۰۰.۲۵۸ را فراهم می‌کند. این آپدیت به‌صورت دستی از این‌ لینک قابل دانلود است و مایکروسافت آن را به‌عنوان یک به‌روزرسانی امنیتی معرفی کرده، اما در فهرست تغییرات اطلاعات بیشتری ارائه شده است.
این شرکت می‌گوید آپدیت ویندوز ۱۱ ناسازگاری‌های بین نرم‌افزار شبکه اینتل Killer و SmartByte را با ویندوز ۱۱ برطرف می‌کند. دستگاه‌هایی که نرم‌افزارشان دچار مشکل بوده، احتمالا در شرایط خاص بخشی از بسته‌های UDP را از دست داده‌اند. این مسئله می‌تواند باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت‌ها یا ویدیوها شود.
مایکروسافت مدعی است که در این آپدیت مشکل شناخته‌شده‌ای وجود ندارد اما این بدان معنا نیست که ویندوز ۱۱ هیچ مشکل شناخته‌شده‌ای ندارد. این شرکت فهرست جداگانه‌ای از مشکلات شناخته‌شده ویندوز ۱۱ را هم منتشر کرده که از میان ۳ مورد موجود در آن فعلا فقط یکی با این آپدیت برطرف شده است.
به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۱ تفاوت خاصی با به‌روزرسانی‌های ویندوز ۱۰ ندارند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام