سرمقاله

مردم مقابل مردم

ژوبین صفاری

دستگاه‌های امنیتی لبنان ۱۹ تن را به اتهام دست داشتن در درگیری‌های بیروت بازداشت کردند اما اتهام‌زنی‌ها درباره درگیری‌های روز پنجشنبه در بیروت همچنان ادامه دارد. در همین حال حزب‌الله تاکید کرده هدف از این درگیری‌ها فتنه‌انگیزی است.
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، هاشم صفی‌الدین، رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان در مراسم تشییع تعدادی از کشته شدگان در درگیری‌های روز پنجشنبه در بیروت گفت: هدف از آنچه اتفاق افتاد ایجاد فتنه و جنگ داخلی بود. حزب‌الله هرگز به جنگ کشیده نخواهد شد اما در عین حال نمی‌گذارد خون شهدا هدر برود.
مراسم تشییع سه تن از کشته شدگان در اعتراضات، در جنوب بیروت برگزار شد و حامیان حزب‌الله و جنبش امل در آن حضور یافتند. شرکت کنندگان در این مراسم خواهان انجام تحقیقات درباره درگیری‌ها شدند.
از سوی دیگر وزیر دفاع لبنان تاکید کرد که ارتش هرگز اجازه هیچ گونه تجاوزی را نمی‌دهد.
حزب‌الله و جنبش امل لبنان پنجشنبه حزب القوات‌اللبنانیه را به تیراندازی و قتل عمدی معترضان متهم کردند، اما این حزب این اتهامات را رد کرد. درگیری‌های روز پنجشنبه به کشته شدن هفت تن و زخمی شدن ۳۲ تن دیگر منجر شد.
سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه نیز جمعه درباره درگیری‌ها و حمله به معترضان در بیروت گفت: کسی که مسئولیت حمله به معترضان در بیروت را برعهده دارد همان رهبرانشان هستند که آن‌ها را به این مکان کشاندند.
وی خواهان محاکمه کسانی شد که لبنان را به “فتنه” کشانده‌اند. وی تاکید کرد که مانع هیچ گونه اقدام قضایی در این باره نمی‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام