سرمقاله

آفات قبیله‌گرایی و تعصبات قومی برای کشور

غلامرضا کمالی پناه

رهبر جنبش انصارالله یمن در سخنانی ضمن تبریک به ملت یمن و امت اسلام به مناسبت میلاد پیام اکرم (ص)، خواستار ادامه مقابله و ایستادگی یمنی‌ها در برابر تجاوز ظالمانه آمریکایی- سعودی شد.
به گزارش ایسنا، «سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن روز دوشنبه در سخنانی به مناسبت سالروز میلاد رسول اکرم (ص) اعلام کرد که قدرت‌های استکباری با غارت سرمایه‌های ملت‌ها، جامعه بشری را دچار مشکلاتی کرده‌اند.
وی در ادامه سخنرانی خود در جمع میلیون‌ها نفر از ملت یمن در صنعا که به صورت ویدئو کنفرانس پخش شده است، بر موضع ثابت یمن در قبال مسائل امت به ویژه حمایت از مردم فلسطین تاکید کرد. سید عبدالملک الحوثی از مردم یمن خواست تا به تلاش خود برای مقابله با تجاوزگری آمریکایی-سعودی که بدترین و فاجعه‌آمیزترین جنایات بشری را در یمن مرتکب شده‌اند، ادامه دهند.
الحوثی گفت: شرعا مقابله قاطعانه با تجاوزات دشمن تا لغو کامل محاصره و اشغالگری و حل پرونده جنگ یمن بر ما واجب است.
رهبر انصارالله تصریح کرد: ما بخشی از معادله تاریخی اعلام شده توسط سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان هستیم که گفت تهدید قدس اشغالی به معنای جنگی منطقه‌ای است.
وی هدف اصلی از مقاومت را تحقق آزادی و استقلال دانست و از آن به عنوان هدف مقدس یاد کرد و گفت: که این هدف مقدس است؛ چراکه تلاش در راستای آزادی و استقلال، جهاد در راه خداست و مردم یمن هرگز تن به سازش نخواهد داد.
سید عبدالملک الحوثی با استناد به آیاتی از قرآن کریم گفت که زوال رژیم اسرائیل از نظر ما مسلمانان نزدیک است.
وی با استناد به سوره اسراء گفت: وعده الهی در عصر ما درباره ظلم و ستم اسرائیلی‌ها محقق خواهد شد. اسرائیلی‌ها این وعده الهی را دور می‌بینند، ولی ما آن را نزدیک می‌بینیم. وعده الهی درباره پایان استکبار اسرائیلی‌ها محقق می‌شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام