سرمقاله

آفات قبیله‌گرایی و تعصبات قومی برای کشور

غلامرضا کمالی پناه

تجربه نشان داده که وفاداری به اپلیکیشن‌ها حد و مرز خاصی دارد و قطعی اخیر سرویس‌های فیسبوک باعث شد بسیاری از کاربران این شرکت به سمت سرویس‌های رقیب از جمله تلگرام کوچ کنند. همین مسئله آمار دانلود تلگرام در گوگل پلی استور را به بیش از ۱ میلیارد رساند.
سرورهای فیسبوک در یک ماه اخیر افت و خیزهای زیادی داشتند و بسیاری از کاربران را نسبت به سرویس‌های این شرکت ناامید کردند. در نتیجه، گروه بزرگی از کاربران به سراغ سرویس‌های جایگزین رفتند و تلگرام یکی از برندگان بزرگ این اتفاق بود.
«پاول دوروف»، مدیرعامل تلگرام می‌گوید این پیام‌رسان در زمان قطعی سرویس‌های فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ توانسته حدود ۷۰ میلیون کاربر جدید جذب کند. از این رو، تعداد دانلودهای اپلیکیشن تلگرام هم افزایش چشمگیری داشته است. پلی استور دیشب بالاخره آمار دانلود تلگرام را به‌روز و اعلام کرد که این اپلیکیشن تاکنون بیش از ۱ میلیارد بار دانلود و نصب شده است.
البته این آمار مساوی تعداد کاربران فعال تلگرام نیست چون آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد که این اپلیکیشن تا ماه اوت ۲۰۲۱ حدود ۵۵۰ میلیون کاربر فعال داشته است. این تعداد از افزایش ۱۷۵ درصدی تعداد کاربران تلگرام از سال ۲۰۱۸ خبر می‌دهد. این پلتفرم فقط در سه سال و نیم اخیر ۳۵۰ میلیون کاربر جدید جذب کرده است.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام