سرمقاله

دودش به چشم اکثریت ونونش به جیب اقلیت‌!

محمدعلی وکیلی

رئیس دیوان عالی کشور گفت: بسیاری از آراء دیوان عالی کشور در عرصه‌ حقوق بشر قابل ارائه است.
به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور در دیدار رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه با ایشان ضمن خوش آمدگویی به اقدامات صورت گرفته در دیوان عالی کشور اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت های دیوان عالی کشور برای جهانی سازی نظام قضایی استفاده شود.
وی تصریح کرد: در تعاملات بین المللی و سفرهای هیئت قضایی به کشورهای مختلف باید دست ما پر باشد تا بتوانیم پاسخگوی سوالات حقوق بشری باشیم و از طرفی دستاوردهای مثبت خود را ارائه دهیم. به عنوان مثال کمیسیون جبران خسارت یک نهاد متعالی در سیستم قضایی است که در سفر هیئت قضایی به ایتالیا، بسیاری از آنها از اینکه چنین نهادی در سیستم قضایی ما وجود دارد متعجب بودند.
در این دیدار غریب آبادی رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضائیه اظهار کرد: نقش دیوان عالی کشور در عرصه حقوق بشر و حق الناس مهمتر از دادگاه بدوی و تجدیدنظر است و نشان می دهد نظام قضایی تا چه اندازه متعالی و پیشرفته است.
وی با اشاره به عملکرد مثبت دیوان عالی کشور در برگزاری ملاقات های مردمی گفت: پیشنهاد می کنم از ظرفیت صداوسیما به منظور نشان دادن اقدامات و فعالیت های دیوان عالی کشور برای عموم استفاده شود تا مردم نیز در جریان این امور قرار گیرند.
رئیس ستاد حقوق بشر گفت: با توجه به اینکه برخی آرا دیوان عالی کشور در زمینه حقوق بشر و عرصه بین المللی اهمیت بسزایی دارد، پیشنهاد میکنم یکی از همکاران ما این آرا را جهت بهره برداری استخراج و گردآوری کند.
غریب آبادی با اشاره به اینکه دیوان عالی کشور یک نقش کاملا تخصصی و حقوقی در همه کشورها دارد، افزود: در همه محاکم رئیس دیوان عالی کشور در صدر قضات است و مقام بالایی دارد و نسبت به دیوان عالی دید سیاسی وجود ندارد، انشالله از ظرفیت دیوان عالی کشور در عرصه بین المللی استفاده شود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام