سرمقاله

عروسی درعزای ملت!

محمدعلی وکیلی

کرونا در یک قدمی پیک ششم
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران گفت: اگر پوشش کافی واکسیناسیون انجام نشود و یا مردم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را نادیده بگیرند بی‌تردید پیک ششم کرونا را پیش رو خواهیم داشت.
به گزارش مهر، علیرضا زالی، درباره وضعیت شیوع ویروس کرونا در استان تهران اظهار کرد: هفتمین هفته‌ای است که در تهران شرایط با ثبات کرونایی را از نظر شاخص‌های بستری، مراجعان سرپایی و فوتی‌ها تجربه می‌کنیم. در هفته‌ای که گذشت (در مقایسه با ۱۱ هفته گذشته) پایین‌ترین آمار مرگ و میر بر اثر ابتلاء به کرونا در استان تهران ثبت شده است.
وی با اشاره به اقبال گسترده تهرانی‌ها نسبت به انجام واکسیناسیون علیه کرونا خاطرنشان کرد: طبیعتاً پوشش حداکثری واکسیناسیون جمعیت هدف در برابر کرونا می‌تواند به کاهش و در ادامه قطع زنجیره کووید ۱۹ کمک کند.
زالی با بیان اینکه شکل‌گیری پیک ششم کرونا اختیاری است توضیح داد: اگر چنانچه پوشش کافی واکسیناسیون انجام نشود و یا مردم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را نادیده بگیرند بی تردید پیک ششم کرونا را پیش رو خواهیم داشت.
وی کماکان رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی را برای مهار کرونا ضروری دانست و با اشاره به نقش تک تک افراد جامعه در ریشه‌کن کردن کرونا خواستار واکسیناسیون هرچه سریع‌تر مردم در برابر بیماری کووید ۱۹ شد.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران ادامه داد: جلوگیری از شکل‌گیری پیک ششم کرونا درگروی رفتارهای اجتماعی و بهداشتی عموم مردم است.
به گفته زالی، دنیا در حال تجربه موج جدید بیماری کرونا است.
وی با اشاره به اینکه خطر شکل‌گیری پیک‌های جدید در اروپا محتمل است، تاکید کرد: در هفته‌ای که گذشت در نواحی مختلف کشورهای اروپایی میزان ابتلاء به کرونا افزایش چشمگیری داشته است، بنابراین زمانی که امواج جدید بیماری به صورت طغیان‌ها و یا شبه طغیان شکل می‌گیرد هیچ کشوری از این پاندمی مصون نیست.
فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به سویه‌های مختلف ویروس کرونای دلتا در کشور توضیح داد: به طور کلی واکسن‌های موجود در جهان نسبت به سویه دلتا اثربخشی کمتری دارند به شکلی که تقریباً بین ۱۵ تا ۲۵ درصد میزان اثربخشی واکسن‌های جهانی در برابر این جهش‌ها کمتر شده است، این موضوع به این مفهوم نیست که اثر بخشی واکسن‌ها به طور کلی تحت تاثیر قرار گرفته بلکه به میزان کمی کاهش یافته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام