سرمقاله

دودش به چشم اکثریت ونونش به جیب اقلیت‌!

محمدعلی وکیلی

رئیسی معتقد است که پرداخت های نامتعارف در دولت و شرکت های دولتی قابل تحمل نیست.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی با اشاره به موضوع حقوق های غیر متعارف گفت: حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت‌های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق‌های چند ده میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود.
رئیس جمهوری در جلسه هیئت دولت در همین زمینه از سازمان اداری و استخدامی کشور خواست هر چه سریع تر و قبل از نهایی شدن بودجه ۱۴۰۱ نسبت به تدوین نظام پرداخت عادلانه حقوق و دستمزد اقدام کند.
رئیسی گفت: شاید طبق قانون دستگاه هایی اجازه تعیین حقوق برای شرکت‌ها و یا افراد دولتی را داشته باشند که باید در این زمینه نیز اقداماتی انجام شود. پرداخت های نابرابر و غیرمتعارف در دولت و شرکت‌های دولتی قابل تحمل نیست و سند تحول دولت در ۳۷ مسئله اصلی کشور تدوین شده که به زودی اعلام خواهد شد.
به گفته رئیس جمهوری پس ازموضوع کرونا مسئله اصلی دولت معیشت مردم است و وزرا هم باید اقدامات انجام شده خود در این زمینه را برای مردم تبیین کنند.
بررسی راهکارهای حل مشکلات آب در استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری هم در دستور کار جلسه هیئت دولت بود. رئیسی گفت: باید مصوباتی که در این مورد انجام شده، پیگیری و نتیجه به مردم گفته شود. مساله تامین آب شرب و کشاورزی مردم مهم است.
رئیس جمهوری ضمن تشکر از سرپرست وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری کلاس های مدارس بصورت حضوری، بیان داشت: والدین دانش آموزان هم از برگزاری توامان کلاس ها به صورت حضوری و غیر حضوری راضی هستند.
رئیس جمهوری امروز درباره خدمات بسیج به مردم هم صحبت کرد و با اشاره به فعالیت بسیج در طرح غربالگری شهید سلیمانی گفت: نقش بسیج بسیار اثرگذار و بسیجیان نیروهای مخلص و کارآمد هستند و استفاده از این ظرفیت می تواند کارها را دقیقتر و سریع کند. امروز بسیجی بودن و داشتن روحیه بسیجی از شاخص‌های مهم تحرک و پویایی در دولت است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام