سرمقاله

عدم دریافت سیگنال‌ها به معنی نبود آنها نیست!

پیمان مولوی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی با اشاره به آغاز طرح راهداری زمستانی گفت: در این زمینه ۸۸ اکیپ راهداری در محورهای ارتباطی استان مستقر شدند.
ارسلان شکری در مراسم آغاز طرح راهداری زمستانی در استان افزود: در قالب طرح راهداری زمستانی ۶۸ اکیپ راهداری عملیاتی و ۲۰ اکیپ گشت راهداری و امدادی در محورهای مواصلاتی استان مستقر شدند. وی با اشاره به آماده باش ۶۸ باب راهدارخانه با ۹۰۰ نفر پرسنل راهدار و ۴۱۵ دستگاه انواع ماشین آلات و ۲۰ دستگاه برف روب مکانیزه برای اجرای زمستانی راهداری در استان اظهار کرد: امسال ۱۳ هزار تن نمک و ۳۰ هزار تن ماسه برای طرح زمستانی در انبار راهدارخانه‌های استان ذخیره سازی شده است.
شکری ساماندهی علائم ایمنی، تنظیف حریم و پارکینگ‌های کنار جاده‌ای و شستشوی تابلوها و رنگ آمیزی کلیه سرعت گاه‌های موجود در سطح جاده‌های استان، نگهداری و برقراری روشنایی به طول ۱۴۳ کیلومتر در محورهای استان را از دیگر اقدامات در زمینه اجرای مناسب طرح راهداری زمستانی در سال جاری عنوان کرد.
وی با اشاره به وجود ۶۸ باب راهدارخانه در ۱۸ گردنه مهم شبکه راه‌های اصلی و ۷۱ گردنه راه‌های روستایی عنوان کرد: نظارت و بازرسی بر تعداد ۲۴ مجتمع خدماتی، رفاهی بین راهی جهت استفاده کاربران جاده‌ها از دیگر اقدامات استان به شمار می‌رود.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: پرسنل راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان با استقرار در ادارات تابعه، مراکز بی سیم و تلفن کلیه شهرستان‌ها و همچنین از طریق تلفن گویای ۱۴۱ و شماره تلفن ۳۳۳۷۲۵۱۹ - ۰۴۴ به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به هموطنان و هم استانی‌های در خصوص وضعیت جاده‌ها هستند.
دستگاه‌های اجرایی امکانات خود را برای فصل زمستان آماده کنند
معاون هماهنگی امور عمرانی آذربایجان غربی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این استان شرایط خاصی به جهت مرزی بودن نسبت به سایر استان‌ها دارد، گفت: در کنار این شرایط به دلیل وجود راه‌های کوهستانی و راه‌های سخت و دشوار تمامی دستگاه‌های مرتبط باید با آمادگی کامل در این ایام حضور فعال داشته باشند.
آیدین رحمانی افزود: امیدواریم با برنامه ریزی دقیق دستگاه‌های اجرایی استانی و نیروی انتظامی بتوانیم خدمت خوبی برای مسافران در ایام برفی و بحرانی انجام دهیم. وی اضافه کرد: امسال ۵۰۰ کیلو متر از راه‌های اصلی، فرعی و روستایی که نیاز به روکش و آسفالت داشتند، بهسازی شده و در بعضی از مناطق و پایانه‌های مرزی که ۶۰ درصد ترانزیت در این پایانه‌ها انجام می‌شود کار عمرانی همچنان انجام می‌شود. رحمانی ادامه داد: یکی از اولویت‌های ما حذف نقاط حادثه خیز جاده‌های استان بوده که تعدادی از این نقاط حادثه خیز ساماندهی و حذف شده و امیدواریم با حذف این نقاط تصادفات نیز در جاده‌های این استان کاهش یابد. وی تاکید کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای راهدارخانه‌های خود را آماده کند تا در صورت بارش برف و مسدود شدن مسیرها در اسرع وقت مورد استفاده قرار گیرد.
رحمانی اضافه کرد: هلال‌احمر پایگاه‌های امدادی خود را تجهیز کند تا در صورت نیز خدمات لازم را به مردم ارائه دهد و اداره غله نیز نسبت به تامین آرد نانوایی‌های روستایی و پلیس راه نسبت به اعلام هشدارهای لازم اقدامات لازم را اعمال کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی آذربایجان‌غربی بیان کرد: شرکت‌های برق و نفت اقدامات خود را برای تحویل سوخت به روستاهای سخت گذر و هرس درختان برای جلوگیری از آسیب به شبکه برق رسانی انجام دهند.
رحمانی با بیان اینکه مسئولان اعتبارات لازم برای تعمیرات و تامین قطعات مورد نیاز ماشین آلات سنگین را از هم اکنون اعلام کنند افزود: مسئولان آب منطقه‌ای نیز نسبت به این فصل اقدامات لازم را برای جلوگیری از قطعی‌های احتمالی آب اعمال کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام