سرمقاله

عدم دریافت سیگنال‌ها به معنی نبود آنها نیست!

پیمان مولوی

ایلان ماسک ۹۳۴ هزار سهم دیگر از تسلا را واگذار کرد. با این فروش جدید، از زمان برگزاری نظرسنجی فروش سهام تسلا در تاریخ ۱۵ آبان تاکنون، ۹.۲ میلیون سهم به ارزش ۹.۹ میلیارد دلار توسط ماسک فروخته شده است. در آن نظرسنجی اکثریت شرکت‌کنندگان اعلام کردند که با فروش ۱۰ درصد از سهام ماسک در تسلا موافق‌ هستند.
اطلاعات ثبت شده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نشان می‌دهد که مدیرعامل تسلا ۹۳۴,۰۹۱ سهم دیگر به ارزش ۱.۰۵ میلیارد دلار را فروخته است. ایلان ماسک سه‌شنبه هفته پیش هم ۹۳۴,۰۹۱ سهم از سهام تسلا را فروخته بود تا تعهدات مالیاتی خود را انجام دهد.
تسلا در سال ۲۰۱۲ پاداشی به ایلان ماسک اعطا کرد تا بتواند ۲۲.۸ میلیون سهم این شرکت را با قیمت ۶.۲۴ دلار به ازای هر سهم خریداری کند. این قرارداد سال آینده منقضی می‌شود و ماسک فرصت محدودی دارد تا خرید خود را انجام دهد.
قیمت هر سهم تسلا در حال حاضر حدود ۱۱۰۰ دلار است، بنابراین فعال‌سازی این قرارداد منفعت مالی بسیار زیادی برای ثروتمندترین فرد دنیا خواهد داشت. ولی ماسک با انجام این کار باید مالیات مابه‌التفاوت قیمت سهم در بازه زمانی سال ۲۰۱۲ و ۲۰۲۱ را با نرخی بالغ بر ۵۰ درصد پرداخت کند. بر اساس محاسبات CNBC، رقم مالیات او چیزی در حدود ۱۵ میلیارد دلار خواهد بود.
منبع: دیجیاتو


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام