سرمقاله

عروسی درعزای ملت!

محمدعلی وکیلی

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از انجام عملیات ۱۶ ساعته برای نجات یک خانم مصدوم از ارتفاعات تهران خبر داد.
سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره این عملیات نجات اظهار کرد: ساعت ۱۳ روز پنجشنبه درپی اطلاع‌رسانی به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران یک مورد گرفتار شدن فرد در ارتفاعات کوهستان اعلام شد که گروه امداد و نجات ویژه سازمان آتش‌نشانی که در ایستگاه ۷۴ مستقر هستند. به محل اعزام شدند. نفراتی از هیات کوهنوردی نیز به تیم آتش‌نشانی تهران ملحق شدند و گروه دیگری نیز از جمعیت هلال احمر به ارتفاعات اعزام شدند. ملکی گفت: آتش‌نشانان مسیر حرکت را به سوی قله چین کلاغ که محل تقریبی استقرار مددجویان بود آغاز کردند. نکته مثبت این بود که عزیزان پس از اعلام آدرس تغییر مکان نداده بودند؛ چرا که تغییر مکان می‌تواند باعث سردرگمی نیروهای امدادی می‌شود.
وی اظهار کرد: آتش‌نشانان بعد از حدود ۷ ساعت، بالاتر از قله چین کلاغ در جایی معروف به قله دوشاخ به خانمی حدودا ۶۰ ساله رسیدند که به همراه همسرشان قصد پیاده‌روی در ارتفاعات را داشتند؛ اما این محل بسیار صعب‌العبور بود. این خانم از ناحیه پای چپ دچار مصدومیت شده بود و قادر به حرکت نبود. آتش‌نشانان و نیروهای امدادی این خانم را به روی بسکت مخصوص حمل افراد مهار کردند و به سمت پایین حرکت دادند. بعضی از قسمت‌های این مسیر برفگیر شده بود و در برخی نقاط معبر‌های خاکی به حدی باریک بود که یک نفر به سختی می‌توانست تردد کند.
وی گفت: نیرو ها حدودا ساعت ۹ به سمت ارتفاعات پایین حرکت کردند از ارتفاعات کوی فراز این فرد را پایین آوردند و مقابل ایستگاه ۱۲۴ آتش‌نشانی این خانم را به عوامل اورژانس تحویل دادند. زمانی که نیروها فرد را تحویل دادند و به ایستگاه‌های خود مراجعه کردند حوالی ساعت پنج بامداد بود. یعنی حدود ۱۶ ساعت این عملیات به طول انجامید.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام