سرمقاله

عروسی درعزای ملت!

محمدعلی وکیلی

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارقی زورگیر که پس از سرقت از مخاطبان مال باختگانِ تلفن همراه، تقاضای واریز وجه نقد می‌کرد، خبر داد.
به گزارش میزان، سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، بیان کرد: سیزدهم خرداد ماه سال جاری یکی از شهروندان به پلیس آگاهی مراجعه و اعلام کرد، در خیابان هلال احمر در حال مکالمه با تلفن همراه خود بود که ناگهان فردی با صورت پوشیده به او حمله‌ور شد، با تهدید چاقو گوشی‌اش را سرقت کرده و متواری شده است.
وی با اشاره به اینکه سارق پس از سرقت تلفن همراه شاکی با ارسال پیام به مخاطبان تلفن همراه تقاضای واریز وجه کرده بود، عنوان کرد: یکی از مخاطبان با مشاهده ارسال پیامک از طریق خط شاکی، اقدام به واریز مبلغ دو میلیون تومان به کارت اعلامی کرده بود.
سرهنگ عزیزخانی افزود: با پیگیری سرنخ به دست آمده و انجام استعلامات مربوطه، مشخص شد که کارت بانکی ارائه شده از سوی سارق نیز سرقتی بوده است که با ردگیری سرنخ‌های موجود و بهره‌گیری از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم هویت سارق برای کارآگاهان هویدا شد.
سرهنگ کارآگاه عزیزخانی افزود: با شناسایی هویت مجرم که رضا نام داشت، نتیجه تحقیقات به مراجع قضائی اعلام و طی عملیاتی ضربتی متهم در خیابان ولیعصر دستگیر شد و در تحقیقات انجام شده صراحتاً به انجام سرقت به عنف از شاکی پرونده اعتراف کرد.
رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت: با تحت نظر بودن متهم، اقدامات و تحقیقات تکمیلی با هدف کشف سرقت‌های احتمالی دیگر از سوی رضا در دستور کار است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام