سرمقاله

دودش به چشم اکثریت ونونش به جیب اقلیت‌!

محمدعلی وکیلی

با همت و مشارکت اپراتور اول تلفن‌همراه کشور، پروژه آبرسانی به روستای جلیعه شهرستان دشت آزادگان استان خوزستان به بهره‌برداری رسید.
بهره‌برداری از پروژه آبرسانی روستای جلیعه خوزستان با مشارکت همراه اول

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، آیین بهره برداری از پروژه آبرسانی روستای جلیعه شهرستان دشت آزادگان استان خوزستان صبح امروز 6 دی ماه 1400 با حضور سردار علیرضا هاتف جانشین فرمانده قرارگاه ابوالفضل(ع) سپاه خوزستان، محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان و سیدیاسر رایگانی مدیرکل ارتباطات و سخنگوی شرکت ارتباطات سیار ایران به نمایندگی از مدیرعامل این شرکت برگزار شد.
با توجه به که خوزستان با دارا بودن 26 درصد از آب های دائمی و شیرین کشور، پر آب ترین منطقه ایران است که متاسفانه به علت سوء مدیریت و با وجود منابع وافر درآمدی، همواره از موضوع تنش آبی در اقصی نقاط مختلف و در حوزه های خانگی و کشاورزی رنج می برد، به گونه ای که 703 روستای خوزستان بدون آب هستند که کل این مشکل با 450 کیلومتر لوله و تاسیسات آبی قابل حل است؛ همراه اول وظیفه خود دانست تا نسبت به رفع بخشی از این چالش پیش قدم شود.
در این پروژه ۶ کیلومتر عملیات لوله گذاری به صورت دفنی انجام شده تا با اتصال به لوله آب غدیر، آب شرب پایدار روستای جلیعه برقرار شود.
لازم به ذکر است، جمعیت روستای جلیعه 130 خانوار و حدود 700 نفر و فاصله آن تا شهر 45 کیلومتر است.
بخشی از هزینه عملیاتی این پروژه که مجموعا حدود ۴۰۰ میلیون تومان بوده با مشارکت کارکنان همراه اول و مابقی از بودجه مسوولیت اجتماعی این اپراتور تامین شد که همکاری بسیج دانشجویی استان خوزستان در اجرا را نیز به دنبال داشت.
همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، بخشی از رسالت مسوولیت اجتماعی خود در جهت تحقق اهداف راهبردی را «محیط زیست» تعریف کرده که شامل اقداماتی با هدف حفظ محیط زیست و منابع طبیعی می شود.
پیش از این نیز اقدامات مشابهی با رویکردهای مختلف نظیر «تامین هزینه خرید تجهیزات آب شیرین کن جهت برطرف کردن مشکل تامین آب شرب در شهرستان آبادان» انجام داده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام