سرمقاله

دودش به چشم اکثریت ونونش به جیب اقلیت‌!

محمدعلی وکیلی

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و شهرداری کرمانشاه، در راستای توسعه خدمات شهر هوشمند، تفاهم‌نامه همکاری با موضوع توسعه شبکه فیبرنوری در این شهر، امضا کردند. همچنین مدیرعامل ایرانسل و مسوولان استانی، از پروژه‌های توسعه روستایی ایرانسل در شهرستان سنقر و کلیایی بازدید کردند.
تفاهم ایرانسل و شهرداری کرمانشاه برای توسعۀ خدمات شهر هوشمند

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، دوشنبه ۶ دی ۱۴۰۰، دکتر بیژن عباسی‌آرند مدیرعامل و جمعی از مدیران ایرانسل، با سفر به استان کرمانشاه، به همراه دکتر شهریار بهنیا مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات و مهندس حمیدرضا نوشادفر مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت استان، مهندس حمیدرضا لطفی سرپرست فاوای شهرداری کرمانشاه، دکتر علیرضا زبرجدی معاون پژوهش و فناوری و جمعی از استادان دانشگاه رازی کرمانشاه، در محل کارخانه نوآوری کرمانشاه، در جمع شرکت‌های نوپا و دانش‌بنیان حاضر شدند که طی این بازدید، تفاهم‌نامه‌ای بین ایرانسل و شهرداری کرمانشاه برای توسعه زیرساخت‌های شهر هوشمند، منعقد شد.
بر اساس این تفاهم‌نامه، با اجرای خطوط فیبرنوری در کرمانشاه، زمینه لازم برای توسعه بستر شهر هوشمند و ارائه خدمات پایه‌ای شهر هوشمند در این شهر، فراهم می‌شود.
با اجرای این پروژه، ارائه خدمات ارتباطی به شهروندان کرمانشاهی بر بستر فیبرنوری انجام می‌شود و زمینه ارائه خدمات شهر هوشمند به مردم این شهر، فراهم خواهد شد.
در این مراسم، همچنین ایرانسل و دانشگاه رازی کرمانشاه در زمینه همکاری برای تحقیق و توسعه مرتبط با حوزه‌های نوین فناوری‌اطلاعات و ارتباطات و نسل پنجم تلفن‌همراه، بحث و تبادل نظر کردند.
ایرانسل که پیش از این، در آبان ماه سال ۱۳۹۹، نخستین سایت تجاری Outdoor نسل پنج خود را در دانشگاه تربیت‌مدرس تهران و هفتمین سایت 5G خود را نیز، اسفند ۱۳۹۹ در دانشگاه فردوسی مشهد راه‌اندازی کرده بود، در ادامه روند خود در توجه به رویکردهای آکادمیک و تعامل با مراکز دانشگاهی در توسعه فناوری‌های نوین، همکاری با دانشگاه رازی کرمانشاه را نیز در برنامه خود قرار داده است.
ایرانسل هم‌اکنون با داشتن هشت سایت نسل پنج، رکوردار سرعت اینترنت و تعداد سایت‌های تجاری 5G در ایران است.
در این دیدار، همچنین سایت ارتباطی LTE Pro ایرانسل در کارخانه نوآوری کرمانشاه، رسماً افتتاح شد. این سایت، زیرساخت ارتباطی مورد نیاز برای پروژه‌های مورد مطالعه در کارخانه نوآوری کرمانشاه، از جمله کشاورزی هوشمند و گلخانه هوشمند را فراهم می‌کند.
بازدید از پروژه‌های توسعه روستایی
در ادامه، مدیرعامل و جمعی از مدیران ایرانسل، به همراه مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات و مدیر شرکت ارتباطات زیرساخت استان، با حضور در فرمانداری شهرستان سنقر و کلیایی آخرین وضعیت پروژه‌های توسعه روستایی ایرانسل در این استان را پیگیری کردند.
در این دیدار که مهندس غلامرضا مرتضوی فرماندار شهرستان سنقر و کلیایی، حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا نماینده مردم سنقر و کلیایی در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران محلی نیز حضور داشتند، مدیرکل ارتباطات و فناوری‌اطلاعات کرمانشاه در این مراسم گفت: در مناطق روستایی استان، رضایت بالایی از خدمات ایرانسل وجود دارد و مردم درخواست گسترش این خدمات را دارند.
مدیرعامل ایرانسل نیز در این مراسم، با تاکید بر نهایی شدن هر چه سریعتر پروژه‌های ارتباطی روستایی در دست اجرا، گفت: امیدواریم با ارتقای دسترسی ساکنان روستاها به خدمات ارتباطی و دیجیتال، زمینه بهبود کیفیت کسب‌وکار و زندگی در این مناطق فراهم شود.
در ادامه، حاضران از برخی از پروژه‌های روستایی اجرا شده و در دست اجرا، به صورت میدانی بازدید کردند.ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام