سرمقاله

مردم مقابل مردم

ژوبین صفاری

فیلم «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» این هفته جای «تایتانیک» را به عنوان ششمین فیلم پرفروش در تاریخ گیشه آمریکای شمالی می‌گیرد. به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ددلاین، اگرچه شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا بسیاری از مردم را در روزهای ابتدایی سال جدید میلادی خانه‌نشین کرده است، هستند افرادی که برای پر کردن اوقات فراغت خود فیلم‌دیدن در سینماها را انتخاب می‌کنند.
مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست روز جمعه (۱۷ دی) در گیشه آمریکای شمالی ۸ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش کرد. مجموع فروش این فیلم ابرقهرمانی تا پایان امروز به ۶۶۶ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار می‌رسد و به این ترتیب جای فیلم خاطره انگیز تایتانیک (۶۵۹ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش) را در جایگاه ششمین فیلم پرفروش گیشه آمریکای شمالی خواهد گرفت.
مرد عنکبوتی جدید در چهارمین هفته از اکران خود همچنان داغ‌ترین فیلم در سینماهای آمریکا و کانادا است. فروش این فیلم در هفته چهارم در حدود چهار هزار سالن سینما ۳۰ میلیون دلار بوده که از فروش فیلم‌های کریسمسی جنگ ستارگان در بازه زمانی مشابه بیشتر است: آخرین جدای (۲۰۱۷) ۲۳ میلیون و ۷۰۰ هزار دلار، یک سرکش (۲۰۱۶) ۲۲ میلیون دلار و خیزش اسکای واکر (۲۰۱۹) ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروش کردند. مرد عنکبوتی در این رقابت پشت جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد (۲۰۱۵) قرار گرفت که در هفته چهارم اکران ۴۲ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار فروش کرده بود.
داستان این فیلم گیشه‌پسند از جایی شروع می‌شود که هویت مرد عنکبوتی برای اولین بار فاش شده و پیتر پارکر از دکتر استرنج می‌خواهد به کمک جادو محرمانه بودن را به او برگرداند اما این کار حفره‌ای در جهان ایجاد می‌کند و قدرتمندترین افراد شروری که تاکنون مرد عنکبوتی در هر جهانی با آنها مبارزه کرده است، آزاد می‌شوند.
به گزارش شرکت سینمایی اینتلیجنس، تا به امروز در آمریکا و کانادا برای فیلم جدید مرد عنکبوتی ۵۴ میلیون و ۴۰۰ هزار بلیت به فروش رسیده است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام