سرمقاله

مردم مقابل مردم

ژوبین صفاری

«ماشینم را بران» برنده جایزه انجمن ملی فیلم منتقدان آمریکا شد و عنوان بهترین فیلم سال ۲۰۲۱ را کسب کرد. به گزارش مهر به نقل از ورایتی، «ماشینم را بران» برنده جایزه بهترین فیلم انجمن ملی منتقدان فیلم آمریکا شده و یک جایزه دیگر به لیست بلند جوایز بزرگی اضافه کرده که تا به حال از گروه‌های منتقدان دریافت کرده است.
درام ژاپنی ساخته ریوسوکه هاماگوچی پیش از این برنده جایزه بهترین فیلم انجمن منتقدان فیلم لس‌آنجلس و حلقه منتقدان فیلم نیویورک هم شده بود.
همچنین «ماشینم را بران» در کنار کسب عنوان بهترین فیلم، موفق به کسب جایزه بهترین کارگردان، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر برای هیدتوشی نیشیجیما هم از انجمن ملی منتقدان شد. در بخش بهترین فیلم پس از «ماشینم را بران» با کسب ۴۸ امتیاز، «مامان کوچولو» و «قدرت سگ» برندگان دوم و سوم شدند و به ترتیب ۲۵ و ۲۳ رای به دست آوردند.
فیلم‌های «داستان وست ساید»، «قدرت سگ» و «مامان کوچولو» از جمله نام‌هایی بودند که در چند بخش اصلی جزو نامزدهای اصلی بودند.
ریوسوکه هاماگوچی در بخش کارگردانی با ۴۶ رای بهترین کارگردان شد و جین کمپیون برای «قدرت سگ» و سلین سیاما برای «مامان کوچولو» دومین و سومین کارگردان منتخب شدند و به ترتیب ۳۶ و ۲۸ رای به دست آوردند.
پنه‌لوپه کروز به خاطر نقش‌آفرینی در «مادران موازی» برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش اول شد. روث نگا برای «عبور» برنده جایزه بهترین بازیگر زن نقش مکمل و اندرس دنیلسن لی برای «بدترین آدم دنیا» برنده جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل شد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام