سرمقاله

مردم مقابل مردم

ژوبین صفاری

به یاد شهدای چوار ایلام سوپرجام فوتبال ایران در فصل ۱۴۰۰-۱۳۹۹ برگزار می شود. مسابقه سوپرجام فوتبال ایران بین تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان به یاد شهدای چوار ایلام برگزار می شود.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، در ۲۳ بهمن ماه سال ۱۳۶۵، هواپیماهای رژیم بعثی عراق مسابقه فوتبال بین تیم‌های «منتخب چوار» و «منتخب جوانان ایلام» را بمباران کردند که در این فاجعه دردناک؛ ۹ بازیکن فوتبال، یک داور و پنج تماشاگر به شهادت رسیده و دهها نفر به درجه جانبازی نائل آمدند.
واقعه مذکور به عنوان یک حادثه تلخ و جنایتی مشابه آن در جهان وجود ندارد، مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت و ایشان در مراسم اولین کنگره شهدای استان ایلام، بر جهانی شدن واقعه چوار و مطرح کردن آن در نهادهای حقوق بشری تاکید کردند. بازی سوپرجام بین تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان که با سی و پنجمین سالروز فاجعه بمباران مسابقه فوتبال چوار ایلام مصادف شده است، روز ۱۸ بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ با همکاری معاونت فرهنگی وزارت ورزش و جوانان، بنیاد شهید و امور ایثارگران، هیات فوتبال استان ایلام، باشگاه شهدای چوار و سایر نهادهای مرتبط ویژه برنامه هایی را به همین مناسبت در نظر گرفته است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام