سرمقاله

دودش به چشم اکثریت ونونش به جیب اقلیت‌!

محمدعلی وکیلی

دبیر شورای نگهبان گفت: رسانه‌ها و سازمان‌های فرهنگی باید برای شناخت صحیح نسل جوان از تاریخ انقلاب برنامه‌ریزی کنند. به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، آیت‌الله احمد جنتی روز چهارشنبه در سخنانی در جلسه شورای نگهبان با اشاره به قیام خونین مردم قم در سال ۱۳۵۶ مقابل رژیم ظالم پهلوی گفت: این قیام آغازگر اعتراضات گسترده مردمی بود و به پیروزی انقلاب اسلامی ختم شد.
دبیر شورای نگهبان افزود: این اتفاق در سیر پیروزی انقلاب بسیار مهم است و به همین دلیل در مقدمه قانون اساسی با عنوان عامل سریع‌تر شدن شکست رژیم پهلوی به آن اشاره شده است.
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه در نوزدهم دی ماه ۱۳۵۶ با تعطیل شدن بازار قم در حمایت از حوزه و محکوم کردن اقدام رژیم پهلوی و نیز ادامه تعطیلی دروس حوزه، جمعیت زیادی در مسجد اعظم گرد آمدند، خاطرنشان کرد: حرکت به منازل مراجع عظام و روحانیون بزرگ قم در حمایت از امام راحل باعث تقویت روحیه انقلابی مردم شد.
وی ضمن قدردانی از پیشگام بودن و بصیرت مراجع، روحانیت و مردم شریف قم اظهار کرد: انقلاب از قم شروع شد و ادامه پیدا کرد و مردم قم ارادت خود را به امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی نشان دادند.
دبیر شورای نگهبان با تاکید بر ضرورت آشنایی نسل جوان با ارزش‌های انقلاب گفت: رسانه‌ها و سازمان‌های فرهنگی باید برای شناخت صحیح نسل جوان از تاریخ انقلاب برنامه‌ریزی کنند.
آیت‌الله جنتی با بیان اینکه انقلاب ۵۷ همیشه زنده است و باید زنده بماند، تاکید کرد: این حرکت باید طوری به نسل جوان منتقل شود که انگار در صحنه حاضر بوده‌اند و برای رسیدن به این هدف باید از ابزارهای هنری استفاده شود.
وی با بیان اینکه امام راحل حق بزرگی به اسلام و مسلمین، مردم ایران و بچه‌های انقلاب داشت،بر ضرورت زنده نگه داشتن یاد و نام امام خمینی(ره) تاکید کرد و گفت: خداوند ما را قدردان وجود شریف امام خمینی(ره) قرار دهد تا بتوانیم راهشان را ادامه دهیم.
آیت‌الله جنتی در پایان با بیان اینکه جوان در فطرت خود ضد ظلم است، گفت: باید از فطرت و روحیه ضد ظلم جوانان بر ضد ظالم و در حمایت از مظلوم استفاده کرد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام