سرمقاله

دودش به چشم اکثریت ونونش به جیب اقلیت‌!

محمدعلی وکیلی

یک فرمانده نظامی سابق انگلیس تاکید کرد، اقدام نظامی علیه ایران به دلیل برنامه هسته ای این کشور به معنای شکست سیاست‌مداری است.
به گزارش ایسنا، نیک کارتر دو ماه پس از بازنشستگی خود به عنوان رئیس ستاد ارتش انگلیس در گفت‌وگوی اختصاصی با نشریه نشنال با اشاره به مذاکرات ایران و سایر طرف های برجام در وین مدعی شد: گزینه نظامی باید در پس زمینه به عنوان ابزاری برای بازدارندگی در مذاکرات دیپلماتیک باشد اما اقدام نظامی علیه ایران، شکست سیاستمداری خواهد بود.
وی در ادامه تاکید کرد: اما باید از استفاده از زور علیه ایران پرهیز شود.
نیک کارتر همچنین گفت: آنچه کنون باید اتفاق بیفتد، این است که دیپلمات‌ها بر سر میز بنشینند و باید توافقات انجام شود. ما نمی‌خواهیم شاهد استفاده از ابزار نظامی باشیم. این یک شکست خواهد بود. این فرمانده پیشین انگلیس با بیان اینکه حرکت به سمت تقابل نظامی در راستای منافع هیچ کس نیست، افزود: آنها نمی‌خواهند که این منطقه زیر و رو شود. از نظر من این موضوع کنترل خواهد شد، چراکه در نهایت به نفع ایران نیست که به یک (کشور) طرد شده همچون کره شمالی تبدیل شود. کارتر در پاسخ به این سوال که آیا انگلیس در رزمایش‌هایی شبیه‌سازی علیه تاسیسات هسته‌ای ایران شرکت کرده است؟ گفت: خیر.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام