سرمقاله

دودش به چشم اکثریت ونونش به جیب اقلیت‌!

محمدعلی وکیلی

واتساپ در جدیدترین نسخه بتای خود ویژگی جدیدی را برای کاربران فراهم کرده که پیام‌های صوتی در حال پخش را در بالای اپلیکیشن نمایش می‌دهد و مهم‌تر اینکه امکان پخش پیام‌های صوتی در صفحه اصلی و سایر صفحات اپلیکیشن را فراهم می‌کند.
هم اکنون در واتساپ زمانی که پیام صوتی خود را پخش کنید و از صفحه چت خارج شوید، پخش آن نیز متوقف می‌شود. اما WABetaInfo که معمولا ویژگی‌های جدید Whatsapp را گزارش می‌کند، در آخرین نسخه بتای این پیام‌رسان برای محصولات اندرویدی (نسخه 2.22.3.1) ویژگی جدیدی را کشف کرده که باعث می‌شود پیام‌های صوتی در تمام قسمت‌های آن همچنان پخش شود.
با این ویژگی، زمانی که پیام صوتی خود را پخش کنید و به صفحه اصلی واتساپ یا چت دیگری بروید، در بالای اپلیکیشن پخش‌کننده مخصوص محتوا ظاهر می‌شود. همچنین در این پلیر کوچک دکمه‌هایی برای توقف یا پخش مجدد فایل صوتی و حتی نواری برای مشاهده میزان تکمیل شدن آن وجود دارد.
در حال حاضر این ویژگی در دست توسعه قرار دارد و هنوز مشخص نیست که چه زمانی به صورت عمومی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. از طرفی دیگر، به نظر می‌رسد واتساپ از مدت‌ها قبل در حال کار روی این پلیر است و اولین بار در اکتبر سال گذشته این ویژگی برای نسخه iOS مشاهده شده بود.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام