سرمقاله

عروسی درعزای ملت!

محمدعلی وکیلی

میتسوکا اوروچی اگرچه در سال ۲۰۱۴ با صنعت خودرو خداحافظی کرده اما هنوز هم جزو عجیب‌ترین خودروی سال‌های اخیر است. شرکت اسفر لایت که در کشور ژاپن مشغول تولید چراغ‌های جلوی افترمارکتی برای خودروهاست به دنبال نمایش یک نسخه وحشی و عجیب از این کوپه اسپورت در نمایشگاه خودروی توکیو است. جالب اینکه اوروچی یاد شده از کیت بدنه پهن و عجیب‌تر لیبرتی واک استفاده می‌کند. کیت بدنه لیبرتی واک شامل اسپلیتر جلو، قوس چرخ های بزرگ و پهن، رکاب‌های جانبی جدید، بال عقب بزرگ نصب شده به سپر و خروجی‌های اگزوز مشکی است.
این اوروچی از طرح بدنه مشابه خودروهای مسابقه‌ای استفاده کرده و بخش جلو به رنگ سفید و بخش‌های دیگر به رنگ زرد درآمده‌اند. همچنین نشان‌ها و نوشته‌های زیادی از برندهای مختلف در بدنه اوروچی خودنمایی می‌کند. رینگ‌ها نیز از طرح Y شکل برخوردار هستند و رنگ مشکی آن‌ها بر مخوف بودن خودرو می‌افزاید. چراغ‌های جلوی استفاده شده توسط اسفر لایت برای تبلیغ محصولات این شرکت خودنمایی می‌کنند.
بخش مرکزی داشبورد هم ساده بوده و یک جفت ورودی هوا در بالا نصب شده و یک نمایشگر کوچک برای رادیو و یک نمایشگر بزرگ‌تر وجود دارد.
به نظر نمی‌رسد این خودرو از نظر فنی ارتقا یافته باشد. نسخه استاندارد اوروچی از پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۳ لیتری تویوتا با کد ۳MZ-FE استفاده کرده است. این پیشرانه را می‌توان در خودروهایی همچون سی نا، کمری، لکسوس RX 330 و… دید.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام