سرمقاله

عروسی درعزای ملت!

محمدعلی وکیلی

جیپ در برزیل نسخهٔ فیس‌لیفت شدهٔ کراس‌اوور کوچک رنگید را معرفی کرده است و حالا می‌توانیم پیش از رونمایی کامل این خودرو طی هفته‌های آتی، برای اولین بار تغییرات داخلی و خارجی آن‌را ببینیم. تغییرات فیس‌لیفت رنگید چه در داخل و چه در بیرون نسبتاً جزئی هستند. قسمت جلوی خودرو با جلوپنجرهٔ کوتاه‌تر، دی‌لایت‌های جدید و تغییراتی در مه شکن‌ها از نسخهٔ قبلی متمایز شده است. در عقب نیز چراغ‌ها و سپر کمی تغییر کرده‌اند تا نمای مدرن‌تری ایجاد شود. جیپ داخل رنگید را هم برای مدل ۲۰۲۲ با نمایشگر بزرگ‌تر ۸.۴ اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، غربیلک فرمان مدرن و صفحه آمپر تمام دیجیتالی بروز کرده است.
نوشتهٔ T270 در پشت خودرو نشان می‌دهد که رنگید مدل ۲۰۲۲ برای بازار برزیل به یک پیشرانهٔ ۱.۳ لیتری توربوشارژ مجهز است که قابلیت کار با بنزین و اتانول را دارد. این موتور با بنزین ۱۸۰ اسب بخار قدرت و با اتانول ۱۸۵ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و گشتاور آن برابر با ۲۷۰ نیوتن متر است. رنگید در دو نسخهٔ محرک جلو و چهارچرخ محرک به بازار عرضه خواهد شد که انتقال نیرو در اولی توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ اتوماتیک انجام می‌شود اما در دومی این وظیفه بر عهدهٔ یک گیربکس نُه سرعتهٔ اتوماتیک است.
خودرویی که در تصاویر اولیهٔ رنگید فیس‌لیفت دیده می‌شود از نوع تریل‌هاوک است که پرچم‌دار خانوادهٔ این کراس‌اوور محسوب می‌شود و توانایی‌های آفرود بالاتری دارد.
منبع: پدال (pedal.ir)


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام