سرمقاله

پذیرش مشکل، مقدمه اصلاح

ژوبین صفاری

مدیر روابط‌عمومی بیمه تجارت‌نو، مهمترین برنامه‌ها، اهداف و استراتژی‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای این شرکت بیمه‌ای را تشریح کرد. پورقاسم به مناسبت ۲۷ اردیبهشت ماه، سالروز جهانی ارتباطات و روابط عمومی در یادداشتی، سرفصل این برنامه ها را اعلام کرد.
وی گفت: در سال 1400 با عنایت به وضعیت عملیات بیمه ای و حق بیمه تولیدی شرکت های بیمه در سال 1400، سیاست این مدیریت در راستای اهداف استراتژیک و برنامه‌های عملیاتی شرکت همسو بوده و تبلیغات آن در راستای موضوعات ذیل جهت گیری شده است.
وی راه اندازی سایت فروش محصولات بیمه ای در بستر وب، ارائه خدمات آنلاین بیمه‌ای به مشتریان، ارائه سرویس‌های ویژه به بیمه گذاران برتر، تقویت بازاریابی دیجیتال و کمپین تبلیغاتی این شرکت با محوریت خدمات آنلاین به خصوص در حوزه بیمه‌های زندگی را از اهم برنامه های تبلیغاتی این مدیریت برشمرد.
پورقاسم همچنین حضور در نمایشگاه‌های نفت و انرژی، پتروشیمی، بانک، بورس و بیمه و فرصت‌های سرمایه گذاری و حضور پررنگ در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و ورزشی را نیز مورد تاکید قرار داد و از تلاش برای عضویت حقوقی این شرکت در انجمن روابط عمومی ایران خبر داد. مدیر روابط عمومی بیمه تجارت‌نو، رونمایی از اپلیکیشن‌ها و نرم افزارهای نوین بیمه ای در راستای دیجیتالی شدن خدمات این شرکت را یادآور شد و در پایان خاطر نشان کرد:
روابط عمومی شرکت تجارت‌نو با تلاش مضاعف در راستای سیاست‌های شرکت و در بستر هوشمند سازی عملیات بیمه‌ای، برنامه های منظمی دارد و در این جهت حرکت خواهد کرد. این مدیریت بر اساس سند استراتژیک شرکت تلاش می‌کند با اتکا به برنامه‌های عملیاتی به بازارهای خرد و پرتفوی مستقل تمرکز کند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام