سرمقاله

گورباچف و هواپیمای تک‌نفره آلمان غربی

پیمان مولوی

سخنگوی دولت تاکید کرد: قانون اصلاح نحوه بکارگیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح از دولت قبل به مجلس رفته و دولت سیزدهم هیچ گونه اظهار نظری در خصوص این موضوع نداشته و ندارد.
علی بهادری جهرمی در گفت‌وگو با ایلنا، درباره نظر دولت نسبت به اصلاح قانون نحوه استفاده از سلاح توسط نیروهای مسلح که در کمیسیون امنیت ملی در حال بررسی است، گفت: چنین موضوعی در دستور کار این دولت یعنی دولت سیزدهم نه بوده و نه هست.
سخنگوی دولت ادامه داد: دولت قبلی لایحه‌ای را پیش از این تقدیم مجلس شورای اسلامی کرده بود و این موضوع در مجلس در حال رسیدگی است.
وی افزود: بشخصه اطلاعی از وضعیت رسیدگی به این موضوع در کمیسیون‌های مجلس ندارم و بعضا موضوعاتی را من هم در رسانه‌ها دیده و یا شنیده‌ام که منتسب می‌شود به این‌که دولت نظری داشته است یا خیر.
بهادری جهرمی تاکید کرد: این دولت هیچ گونه اظهارنظری در خصوص متنی که در دستور کار مجلس شورای درباره اصلاح قانون نحوه به‌کار‌گیری سلاح توسط مامورین نیروهای مسلح است نداشته و اعلام نکرده است.
واکنش به انتقادات کادر درمان
به گزارش ایلنا، وی در خصوص سخنان اخیر رئیس‌جمهور که منجر به واکنش‌هایی از سوی کادر بهداشت و درمان شده است، بیان کرد: رئیس جمهور بارها و بارها از کادر بهداشت و درمان، جامعه پزشکی و جامعه پرستاری در حوزه‌های مختلف تشکر و تقدیر کرده و به طور خاص هم تقدیر ویژه‌ای را برای مجاهدت‌های این عزیزان در روزهای کرونا انجام دادند.
سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: در ستاد کرونا هم اساساً روش و رویه دولت و رئیس‌جمهور این بوده است که تابع نگاه کارشناسی و تخصصی پزشکان عزیز و کادر بهداشت و درمان حوزه‌های بهداشت بوده، هستند و خواهند بود.
وی ادامه داد: در مراسمی در تقدیر از جهادگران رئیس‌جمهور سخن گفتند، توجه شما را به این نکته جلب می‌کنم که جهادگران یک قشر و صنف خاص نیستند در تمامی عرصه‌ها و اقشار عده‌ای به عنوان نیروهای جهادی فعالیت می‌کنند.
بهادری جهرمی افزود: یعنی ما پزشکان جهادی داریم که فعالیت متمایز و به نوعی خودجوش و داوطلبانه دارند. ما پرستاران و معلمان جهادی داریم که در هر قشر و حوزه‌ای شناخته می‌شوند و به عنوان نیروهای جهادی و جهادگر آن حوزه فعال هستند.
وی تاکید کرد: بخش عظیمی از جامعه پزشکی و پرستاری جهادگر هستند و تقریبا همه‌ آن‌ها در دوره کرونا جهادی عمل کردند.
سخنگوی دولت گفت: بارها دولت و رئیس‌جمهور از این بزرگواران تقدیر کرده‌اند. در آن مراسم رئیس‌جمهور در حال بیان نکته‌ای بودند که به ایشان نقل شده بود قسمتی از جمله به گونه‌ای منتشر شده است که گویی مقصود دیگری از این مسئله وجود دارد ما اعلام می‌کنیم همیشه پاسدار زحمات جامعه پزشکی بوده و خواهیم بود.
پیشتازی صادرات
بهادری جهرمی همچنین روز گذشته هم گفت: بهار امسال، با پیشتازی صادرات نسبت به واردات، تراز تجاری کشور به ۶۰۵ میلیون دلار رسید.
علی بهادری جهرمی در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: و‏تراز تجاری منفی چندین ماهه با دیپلماسی پویا مثبت شده است: وبهار امسال، با پیشتازی صادرات نسبت به واردات، تراز تجاری کشور به ۶۰۵ میلیون دلار رسید، تجارت خارجی غیرنفتی ۱۹/۵ درصد و ترانزیت خارجی ۳۲ درصد رشد کرد. ان‌شاءالله همین مسیر در حل مشکل چندساله تورم نیز پیش‌خواهد رفت.»


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام