سرمقاله

گورباچف و هواپیمای تک‌نفره آلمان غربی

پیمان مولوی

معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه حال عمومی زائران حج تمتع مساعد است، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به زائران ایرانی در مکه مکرمه را تشریح کرد.
به گزارش ایسنا، طاهر درودی گفت: پروازها برای اعزام زائران ایرانی حج تمتع به مدینه و مکه ادامه دارد و تا روز جمعه دوم تیرماه حدود ۱۷ هزار نفر، یعنی نزدیک به نیمی از زائران کشورمان به عربستان اعزام شده‌اند. معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر در تشریح خدمات ارائه شده به زائران ایرانی در مکه مکرمه گفت: تا پایان روز گذشته ۲۳۹ مورد ویزیت تخصصی، ۶۴۲ مورد خدمات رادیولوژی، ۱۳۸۹ مورد اقدامات پرستاری، هزار مورد نسخه و ۲۷۳ مورد ویزیت عمومی به زائران ارائه شده است. درودی با بیان اینکه در مجموع حال عمومی زائران خوب است و مشکل حادی وجود ندارد، افزود: تاکنون گزارشی از بروز آبله میمونی در زائران ایرانی نداشته‌ایم اما دو تن از زائران به دلیل داشتن علائم مشکوک به کرونا در مکه مورد بررسی قرار گرفتند. یک نفر از این افراد از زائران و دیگری از عوامل اجرایی کاروان‌ها است که پس از انجام تست کووید۱۹ و مثبت شدن آن، درمان این دو فرد آغاز شده است. معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر تاکید کرد: این افراد حال عمومی مساعدی دارند، جای نگرانی وجود ندارد و خدمات اختصاصی به آنها ارائه می‌شود. همچنین کاروان این دو فرد از سوی پزشکان و کارشناس مبارزه با بیماری‌ها و پزشکان، به شکل مداوم و روزانه بررسی می‌شود و تاکنون مشکلی مشاهده نشده است. درودی افزود: عمده مراجعات زائران به مراکز پزشکی شامل موارد مربوط به سرماخوردگی، خستگی، کوفتگی و... است که موضوعی طبیعی است و مشکل خاص یا اپیدمی بیماری خاصی تاکنون در زائران دیده نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ وی توصیه کرد که حتما همه حجاج ۶۰ عدد ماسک و داروهای خود را همراه داشته باشند و حجاجی که بیماری و یا ضعف بدنی دارند در هنگام محرم شدن به صورت گروهی و با کاروان خودشان حضور پیدا کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام