سرمقاله

گورباچف و هواپیمای تک‌نفره آلمان غربی

پیمان مولوی

معاون امور عتبات عالیات سازمان حج و زیارت گفت: اشخاص حقیقی و حقوقی یا هر شخصی که قادر به ارائه خدمات و ثبت نام و اعزام زائران است می‌توانند با مراجعه به دفاتر حج و زیارت نسبت به اخذ مجوز برای اعزام رائران به عتبات عالیات اقدام کنند.
حجت الاسلام صحبت‌الله رحمانی در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار کرد: اشخاص حقیقی و حقوقی که در گذشته به صورت غیر مجاز و بدون اخذ مجوزهای لازم مبادرت به اعزام زائران می نمودند و در اصطلاح آزاد بری می کردند یا هر شخصی که قادر به ارائه خدمات و ثبت نام و اعزام زائران هستند می‌توانند با مراجعه به دفاتر حج و زیارت استانها برابر مصوبه هیات محترم وزیران مجوز زیارتی دریافت نمایند و به تبع آن نسبت به ظرفیت سازی خدمات و سازماندهی، ثبت نام و اعزام زائران اقدام‌ کنند.
وی با اعلام اینکه ۲۵۰۰ دفتر زیارتی دارای مجوز در نقاط مختلف کشور آماده نام نویسی از متقاضیان سفر زمینی به عتبات عالیات در عراق هستند، گفت: با توجه به هماهنگی های به انجام رسیده متقاضیان تنها در قالب کاروان های زمینی عتبات عالیات می توانند از ۲ مرز زمینی مهران و شلمچه راهی عراق می شوند.
رحمانی با بیان اینکه طبق قوانین بالادستی، سیاستگذاری و برنامه ریزی کلان اعزام زائران به عتبات مقدسه عراق و سوریه به عهده سازمان حج و زیارت نهاده شده است، تصریح کرد: سازمان حج و زیارت برنامه ریزی های لازم برای اعزام زائران زمینی به عتبات عالیات در عراق را از مرزهای مهران و شلمچه انجام داده است.
وی با تاکید بر حفظ عزت و کرامت زائرین، امنیت، پوشش بیمه ای و همچنین خدمات بهداشتی و پزشکی که از مهم ترین موضوعاتی است که مورد توجه و تاکید سازمان حج است، ادامه داد: دفاتر زیارتی موجود در سطح کشور که از پرسنل و کارگزاران مجرب و آموزش دیده برخوردار هستند و ظرفیت و توانمندی لازم برای ارائه خدمات آسان و سریع به زائران را دارند آماده پاسخگویی و هماهنگی امور زائران هستند.
وی گفت: ارتقای سطح خدمات به زائران در حالی است که در گذشته صرفا یک شرکت مجری وجود داشت که سازمان حج و زیارت در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی، منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات ریاست محترم‌ جمهوری، تصمیم بر مشارکت کلیه دفاتر زیارتی به عنوان بخش خصوصی این عرصه و افزایش سطح خدمات با ایجاد فضای رقابتی سالم نموده است.
حجت الاسلام رحمانی اظهار کرد: در این ارتباط می بایست استانداردهای تعریف شده برای حفظ عزت و کرامت زائران و امنیت و سلامت آنان را رعایت نموده و از مدیران و روحانیون و مداحان آموزش دیده سازمان و بعثه مقام‌معظم رهبری در کاروانها بکارگیری نمایند. و همچنین افراد مورد نظر خود را برای اخذ صلاحیتهای لازم معرفی کنند.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام