سرمقاله

گورباچف و هواپیمای تک‌نفره آلمان غربی

پیمان مولوی

مریم قربانی،خبرنگار یاسوج-مدیر روابط عمومی شهرداری یاسوج از ممنوعیت نصب بنر ترحیم در سطح خیابانهای شهر یاسوج خبر داد.
یوسفی با اشاره به نقش این بیلبوردها در افزایش افسردگی و ناامیدی دربین مردم اضافه کرد: در این برهه که مردم از مشکلات مختلف رنج می‌برند، دیگر مشاهده عکس درگذشتگان در ابعاد چند متری آن‌هم به تعداد زیاد و در خیابنهای پر تردد چیزی جز افزایش غم مردم و ناخوشایند کرندن فضای شهری در پی نخواهد داشت.
یوسفی تصریح کرد:در یک مقطعه زمانی که وسایل ارتباطی در دسترس همگان نبود، شاید اطلاع رسانی از این طریق لازم بود ولی الان با وجود فضای مجازی به عنوان جایگزین این رسم غلط می توان تا حدود زیادی از گسترس فضای یاس و نا امیدی در سطح شهر جلو گیری کرد .
وی اظهار داشت: مردم می‌توانند از بستر شبکه‌های اجتماعی برای اعلام اینگونه موارد استفاده کنند تا ضمن رعایت حقوق سایر همشهریان در زیبا سازی شهر نیز سهیم باشند.
مدیر روابط عمومی شهرداری یاسوج با اشاره به اینکه شهر انگار نمایشگاه مرگ است، افزود : شهرداری یاسوج نصب هرگونه بنر، تصاویر، اعلامیه و سوگواره اموات را در سطح شهر ممنوع واعلام کرد و در صورت مشاهد اقدام به جمع اوری آن خواهد شد.
یوسفی عنوان کرد: متاسفانه در سالیان اخیر ، نصب بنر و بیلبورد عکس درگذشتگان به یکی از عادات نکوهیده در سطح شهر تبدیل شده‌است.
وی خاطر نشان کرد: از مردم شریف شهر یاسوج درخواست داریم از نصب بنر درگذشتگان در سطح شهر خودداری کنند، چرا به دلیل رعایت حقوق شهروندان در صورت مشاهد، شهرداری بنرهای نصب شده را جمع‌آوری خواهد کرد.
گفتنی است نصب این قبیل تصاویر و بنرها علاوه بر آزردگی روحی و بصری شهروندان، به نوعی تضییع حقوق شهروندان است و بی‌شک حل این معضل فرهنگی، تعامل و همکاری همگان را می‌طلبد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام