سرمقاله

ضرورت بازاندیشی و بازکنشی در پنداشت ها و کنش ها

محمدعلی نویدی

منابع آگاه فلسطینی اعلام کردند که رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دستور توقف هرگونه اقدام احتمالی علیه اسرائیل را تا پایان دیدار او با رئیس‌جمهور آمریکا در بیت‌لحم در اواسط ماه آینده میلادی صادر کرد.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فلسطینی سما، این منابع خاطرنشان کردند که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در آستانه دیدارش با جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا دستور به توقف تمامی اقدامات احتمالی علیه اسرائیل را تا زمان پایان یافتن این دیدار صادر کرد.
براساس اعلام این منابع، عباس در این دیدار به رئیس جمهور آمریکا اطلاع خواهد داد که اگر آمریکا اقدامی در زمینه صلح انجام ندهد و به وعده‌های خود در قبال فلسطینیان از جمله بازگشایی کنسولگری آمریکا در قدس، پایبند نباشد، احتمال تشدید تنش‌ها وجود دارد.
به گفته این منابع، عباس از بایدن خواهد خواست که اسرائیل را برای توقف اقدامات یکجانبه و پیشبرد روند صلح تحت فشار قرار دهد.
بازگشایی کنسولگری آمریکا در قدس، بازگشایی دفتر ساف (سازمان آزادی‌بخش فلسطین) در واشنگتن و حذف این سازمان از لیست گروه‌های تروریستی از دیگر خواسته‌های محمود عباس از بایدن خواهد بود.
در دیداری که عباس چند روز پیش در امان پایتخت اردن با عبدالله دوم، پادشاه این کشور داشت، دو طرف توافق کردند که اسرائیل را برای کاهش‌ تنش‌ها و تجاوزات خود تحت فشار قرار دهند، هرچند به دلیل انتخابات اسرائیل احتمال به نتیجه رسیدن این اقدامات پایین پایین است.
عبدالله دوم و محمود عباس در جریان این دیدار توافق کردند که تنها راه برای پایان دادن به مناقشه فلسطین و اسرائیل، “راه حل دو کشوری” است که تضمین کننده ایجاد یک کشور مستقل و پایدار فلسطینی براساس مرزهای ۱۹۶۷ با پایتختی قدس شرقی است.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام